Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bursa Tarihi Köylü Pazarı Canlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, tarihi sur içinde kurulan tarihi köylü pazarının canlandırılması için çalışmalara başladı. Açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, pazarın 10 gün içerisinde faaliyete başlayacağını söyledi.

yapi.com.tr
Bursa Tarihi Köylü Pazarı Canlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın tarihi mirasını ön plana alan çalışmalar yapmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tarihi ve Kültürel Miras Projeler Koordinatörü Aziz Elbas ile tarihi surlarda yaptığı inceleme gezisi sırasında, alanda bulunan tarihi köylü pazarının yeniden canlandırılacağını söyledi.

Altepe, Bursa’da birçok alanın yeniden düzenlendiğini ifade ederek, “Bursa’nın en önemli bölgelerinden biri Tahtakale bölgesi ve surlardır. Tahtakale ile özdeşleşen köylü pazarının tekrar canlandırılması için Büyükşehir Belediyesi olarak faaliyetlerimizi başlattık. Köylü pazarı, Yerkapı’nın önündeki dış ve iç surun bir arada olduğu, belediyenin daha önce kamulaştırdığı eski fabrikanın yeri olan boş alanda kurulacak” şeklinde konuştu.

“10 gün içinde faaliyete başlayacak”

Köylülerin daha önce olduğu gibi buraya da kendi ürünlerini sabahın erken saatlerinde getirip, esnafa satış yapabileceğini kaydeden Altepe, “Dağ köylüleri, her gün öğleden önce en geç saat 11.00’a kadar buradaki köylü pazarında ürünlerini satabilecekler. Güzel bir pazar yerini burada yeniden canlandırıyoruz. Bursa’nın tarihinde önemli yeri olan köylü pazarı 10 gün içinde burada tekrar faaliyete başlayacak” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursa-tarihi-koylu-pazari-canlaniyor-_104547.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!