Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çelik Devleri, 8. Çelik Köprüler Sempozyumu İçin İstanbul’da

36 ülkeden 200’e yakın kişi bugün başlayan 8. Çelik Köprüler Sempozyumu için İstanbul’a geldi. ECCS koordinasyonunda TUCSA tarafından düzenlenen sempozyumda yapısal çelik sektöründeki gelişmeler ve yenilikler paylaşılacak. Sempozyum kapsamında düzenlenen Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri de yarın sahiplerini bulacak.

yapı.com.tr
Çelik Devleri, 8. Çelik Köprüler Sempozyumu İçin İstanbul’da

Yapısal çelik sektörünün kalbi üç gün boyunca İstanbul’da atacak. 3. Boğaz Köprüsü, Körfez Geçiş Köprüsü, Nissibi Köprüsü ve Kömürhan Köprüsü’nün de aralarında bulunduğu, dünyanın takip ettiği dev çelik köprü yapılarına imza atan Türkiye, bugün başlayan ve 16 Eylül Çarşamba akşamına kadar devam edecek olan 8. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu’na ev sahipliği yapacak. Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) koordinasyonunda Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından İstanbul’da Wyndham Grand Kalamış Marina Otel’de düzenlenecek olan sempozyuma 36 ülkeden 200’e yakın uzman katılacak. Yapısal çelik sektöründeki gelişmelerin ve yeniliklerin paylaşılacağı 8. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu, birbirinden önemli konuşmacıları ağırlayacak.

TUCSA düzenliyor, Karayolları destekliyor

Sempozyum konuklarından ilkinin Prof. Dr. Niels J. Gimsing olduğunu belirten ECCS Başkanı ve TUCSA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, “Çelik köprüler alanında uluslararası duayenlerden biri olarak kabul edilen Gimsing, Storebælt Köprüleri, Øresund Köprüsü, Messina Boğazı Köprüsü, Cebelitarık Boğazı Köprüsü, Stonecutters Köprüsü, Tayland Körfezi Köprüsü, Long Beach’deki Gerald Desmond Köprüsü ve Golden Gate Köprüsü’nün de aralarında bulunduğu dünyanın en gözde çelik köprülerine danışmanlık yaptı” dedi.

Sempozyumun bir diğer konuğununsa Uzakdoğu’dan Çin'den geldiğini belirten Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, Prof. Dr. Chen Baochun’un, Çin’deki CFST (Concrete Filled Steel Tube) Kemer Köprü Standart Çalışmaları ve Uygulamalar (Application and Codification of CFST Arch Bridges in China) konulu özel bir sistemi sempozyum katılımcılarına anlatacağını belirtti.

Çelik köprüler konusunda Türkiye'deki en yetkin kamu kuruluşu olan Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sempozyumu desteklediğini açıklayan Yardımcı, “Karayolları, gerek sempozyumda bildiri sunarak, gerek Üçüncü Köprü ve İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Teknik Gezileri’nin şantiye organizasyonunu üstlenerek ve gerekse de sempozyumun davetli konuşmacısı olarak TUCSA'nın yanında yer alıyor” diye konuştu.

Tasarım ödülleri verilecek

Yarın ayrıca ECCS'in en önemli etkinliklerinden Avrupa Çelik Yapı Tasamı Ödülleri Töreni (European Steel Design Awards Ceremony) de düzenlenecek. Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödülleri Töreni ile 13 ülkeden gelen projelerden 10 projenin paydaşları “Awards of Merit” ödüllerini, uluslararası jüri tarafından belirlenen üç proje de “Awards of Excellence” ödüllerini alacak. Bu arada ECCS tarafından düzenlenen Avrupa Çelik Yapı Tasamı Ödülleri’nin devamı niteliğinde, Türkiye dahil beş ülkeden gelen öğrenci projeleri de başarı ödüllerini alacak. Ödül töreni Wyndham Grand Kalamış Marina Otel’de yapılacak. Katılımcılara, yarışmaya katılan projeleri içeren “ECCS Steel Design Awards 2015” kitapçığı da dağıtılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/celik-devleri-8-celik-kopruler-sempozyumu-icin-istanbulda-_134023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!