Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cephe ve Doğrama Testleri için 1 Milyon Dolarlık Yatırım

Türkiye'nin giydirme cephe ve doğrama sektöründe en büyük ar-ge yatırımlarından biri olan Avrasya Test Merkezi, Schüco International KG CEO'su Andreas Engelhardt, IFT Enstitü Müdürü Prof. Ulrich Sieberath, TALSAD Başkanı Ali Kibar ve Düzce Valisi Ali İhsan Su'nun katılımı ile açıldı.

yapi.com.tr
Cephe ve Doğrama Testleri için 1 Milyon Dolarlık Yatırım

Sektörün test ihtiyacını karşılayacak olan ve bir milyon dolar yatırım ile kurulan Avrasya Test Merkezi ile cephe ve doğrama testlerinin artık daha kısa sürede ve daha az maliyetle gerçekleşmesi hedefleniyor.  

Merkezde hangi testler yapılacak?

Düzce Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi'nde pencere-kapı testleri; hava geçirimsizlik testi, su geçirimsizlik testi, rüzgar yükü dayanım testi, -yangın ve duman özellikli olanlar hariç- pencere ve dış kapılar testleri, giydirme cephe testleri (EN); hava geçirimsizlik testi, statik basınç altında su geçirimsizlik laboratuar testi, değişken/dinamik basınç altında su geçirimsizlik laboratuar testi, giydirme cephe ürün standartı, giydirme cephe testleri (AAMA) (ASTM); hava sızdırmazlık testi, statik basınç altında su geçirimsizlik testi, strüktürel dayanım testi, katlar arası hareket ve deprem testleri yapılacak.

Gelişmiş ölçüm cihazları, 2 adet 6 m x 12 m cephe test duvarı, 4 m x 2,8 m pencere standına sahip Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi'nde; cephe test standlarında rüzgâr dayanım basıncı Pmax=12500 Pa'a kadar yükselebiliyor. Merkezin test stand ve donanımları, Avrupa'nın en saygın test merkezlerinden IFT Rosenheim tarafından temin ve monte edildi.

Almanya’da bulunan Schüco Teknoloji Merkezi tarafından da desteklenen Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi’nin açılışında konuşan Schüco International KG CEO'SU Andreas Engelhardt, Schüco'nun 65 yıla yayılan deneyiminin altını çizdi; cephe ve doğrama alanında yapılacak testlerin özellikle ısı yalıtımında çok önemli olduğunu ve bu test edilen sistemler sayesinde yüzde 60'a varan enerji verimliliğine ulaşılabildiğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cephe-ve-dograma-testleri-icin-1-milyon-dolarlik-yatirim_113150.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!