Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Danıştay’ın Sahilada Projesi Kararına Belediyeden İtiraz

Danıştay, “Sahilada” projesine verilen ruhsatın iptali istemiyle açılan davayı reddeden yerel mahkemenin kararını bozdu. İnşaat şirketi ve Maltepe Belediyesi karara itiraz etti.

yapi.com.tr
Danıştay’ın Sahilada Projesi Kararına Belediyeden İtiraz

Maltepe, Adatepe mevkiinde yapılması planlanan “Sahilada” projesi için imar planları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2012’de değiştirilmişti. İBB tarafından hazırlanan üst ölçekli plana göre işlem yapması gereken Maltepe Belediyesi alt ölçekli planı hazırladı ve 27 Kasım 2015’te yapı ruhsatı düzenledi.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre; dönemin CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Türkyılmaz bölgeye göre fazla inşaat hakkı verildiği gerekçesiyle ruhsatın ve planın iptali istemiyle idare mahkemesine dava açtı. İstanbul 11. İdare Mahkemesi “ruhsat yenilenmesiyle davanın konusuz kaldığı ve Türkyılmaz’ın planın yapım sürecinde meclis üyesi olmaması” gibi nedenlerle davayı reddetti.

Türkyılmaz’ın temyiz etmesi üzerine dosya Danıştay 6. Dairesi’ne gitti. Danıştay, Türkyılmaz’ın dava açma ehliyeti bulunduğunu belirterek idare mahkemesinin işin esası hakkında yeniden bir karar vermesi gerektiğine dikkat çekti. Danıştay’ın kararına Maltepe Belediyesi ve inşaat şirketinin itiraz etmesi dikkat çekti. Belediye ve şirket karar düzeltme talebinde bulunarak alt mahkemenin kararının onanmasını istedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/danistayin-sahilada-projesi-kararina-belediyeden-itiraz_183743.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!