Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ekpaş'tan 'Hayalinizdeki Parçalar'

ürkiye genelinde yaygın bayilik ağı ile fittings ticareti yapan Ekpaş Ekleme Parçaları Ticareti A.Ş, 2011 yılında satışlarında yüzde 38 artış bekliyor. Bir Soyak Holding kuruluşu olan Ekpaş, Trakya Döküm Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Avrupa standartlarında, dünyanın her ülkesinde kabul edilen kalitesiyle ürettiği fittings çeşitlerini aynı kalitedeki

Mesut Tufan
Ekpaş'tan 'Hayalinizdeki Parçalar'

Türkiye pazarına sunduğunuz King Clamps ürünleri, farklı kullanım alanlarıyla dikkat çekiyor.

King Clamps için ‘hayalinizdeki parçalar’ şeklinde bir sloganımız var. Hakikaten hayalinizde oluşturabileceğiniz birçok şekilde kullanma şansınız var. Özellikle çevre ve peyzaj konularında çalışan profesyonellerin dikkatini çekmesi gereken ürünler. İngiltere, Hollanda, Belçika gibi Avrupa ülkelerinde yıllardır kullanılan enterasan  bir ürün. Dişsiz olup ‘set screw’ civatalarla boruları birbirine bağlayan King Clamps, İngiltere’de otobanlarda kullanılmak üzere üretilmiş; daha çok görsel ürün olarak bahçe korkulukları, çocuk oyun parkları, baraj korkulukları olarak da tercih edilmeye başlanmış bir ürün. Fabrikamızda üç ölçüde üretiliyor.

Türkiye pazarı için yeni bir ürün; biz yaklaşık 1,5 yıldır malzemenin tanıtılması için çaba sarfediyoruz. King Clamps ürünleri, 5 – 6 boruyu birbirine bağlayabilecek ölçü ve şekillerde üretilebiliyor. Mesela spor sahası tribünlerinde, market raflarında, tenis kortlarında, fabrika alanlarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Dişsiz, görsel ürünler. Arkadaşlarımız, bunu Türkiye’ye tanıtabilmek için yoğun bir biçimde çaba sarfediyorlar. Bu anlamda hem üretim hem de reklam anlamında yoğun bir çalışma içindeyiz.

Sektör, 2011 yılına umutlu girdi. Sizin beklentileriniz nedir?

İnşaat sektörü, 2008’in Ekim ayıyla birlikte hem dünyada hem de Türkiye'de büyük bir krize sürüklendi. Ekim ayına kadar işlerimiz gayet iyiyken, Kasım ayında yüzde 70’leri bulan düşüşler yaşadık. Aralık ayında birçok tırımız, ödeme yapamayacağını belirten alıcılar nedeniyle sınır kapılarından döndü; siparişler iptal edildi. Sektördeki sıkıntı, 2009 Nisan’ına kadar da devam etti. Nisan ayından itibaren ibrede yukarı doğru bir hareketlenme oldu. Buna rağmen hiçbir sektör, hala 2008’in Ekim ayına kadarki haline dönebilmiş değil; ama hep yukarı doğru bir seyir var. Özellikle 2010’un Mayıs ayından itibaren daha da yukarı çıkıyor gibi görünüyor.

Pazar, hakikaten canlanmaya başladı; özellikle 2010'un Eylül – Ekim aylarından itibaren bütün inşaat şirketleri yatırıma soyundular. İnşaat sektörü, kendiyle birlikte binlerce alt sektörü sürükleyen bir yapıya sahip, lokomotif bir sektör. Bizim  satışlarımız da bu ivmeyle birlikte yukarıya doğru hareketleniyor. Geçen yılı, bir önceki yıla göre 2 – 2,5 kat büyümeyle tamamladık. Geleneksel bayiler toplantımızın 19.’sunu bu yıl St. Petersburg’da yaptık ve yaklaşık 220 bayimiz bizimle birlikteydi. Toplantıda, onların da bizimle aynı fikirde olduklarını gördük. 2011 yılının inşaat sektörünün tamamı açısından kuvvetli geçeceği, büyümenin bir kat daha artabileceği bir yıl olabileceğini öngörüyorlar. Biz de bu görüşe katılıyoruz. 2011 yılında satışlarımızda yaklaşık yüzde 38 – 40 artış bekleyerek pazara çıktık. Biz genelde, kaba inşaatın tamamlanmasıyla birlikte sürece dahil oluruz. Mart, Nisan aylarından itibaren inşaat sektörüne vereceğimiz malzeme miktarı daha da çoğalacak. Mayıs, Haziran ayları ise işlerimizin pik yaptığı dönemdir; o aylarda ürünlerimizin sürümünün hızlanacağını düşünüyoruz.

TÜMÜNÜ GÖSTER HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/ekpastan-hayalinizdeki-parcalar_85244.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!