Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emlak Konut'un 5 milyar TL'lik Arsa Stoku Var!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum 2016'nın kendileri için yeni atılımların yapıldığı bir yıl olduğunu vurgulayarak, "Ülkemizin dinamiklerine olan inancımız tam" diye konuştu.

yapi.com.tr
Emlak Konut'un 5 milyar TL'lik Arsa Stoku Var!

Star Gazetesi'nin haberine göre, 2016 yılı içinde Emlak Konut GYO olarak ‘yeni hikayelerin yazıldığını, yeni atılımların yapıldığını vurgulayan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut olarak kararlılıkla çalıştıklarını dile getirdi. Kurum, “Devam etmekte olduğumuz her işte muvaffak olduk ve Emlak Konut’un hikayesini her geçen gün daha sağlamlaştırdık. Ülkemizin en zorlu koşullarla mücadele etmedeki kararlı inancı bizim de ülkemiz ve Emlak Konut için kararlıkla çalışmamızı sağlıyor ve ülkemizin dinamiklerine olan inancımız ile bu tutumumuzdan ödün vermeyeceğiz” diye konuştu.

Kampanya başarılı oldu

Kurum, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından sektöre ve ekonomiye katkı için hayata geçirdikleri ‘Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz’ kampanyası ile büyük bir başarı kazandıklarını belirterek, bu anlamda ağustos ayında 2 bin 547 adet bağımsız bölüm 407 bin 29 metrekare satılabilir alan karşılığı 1 milyar 960 milyon TL değerinde satış gerçekleştirdiklerini hatırlattı. 2016 yılının Emlak Konut için faaliyetlerin her alanında büyük yatırımların gerçekleştiği bir yıl olduğunu kaydeden Kurum, şunları söyledi: “Daha önce ihalesini gerçekleştirdiğimiz projelerin meyvesini toplamaya başladık. 9 aylık kârımız 1.5 milyara ulaştı. Yıl sonu kârımızı da 1.8 milyar TL’ye revize ettik. 2016 içerisinde 7 adet gelir paylaşımı projesinin ihalesini gerçekleştirdik ve sözleşmelerini imzaladık. 6 adet anahtar teslimi projemizin ihalesini de gerçekleştirdik. Sadece gelir paylaşımı projelerimizden ülkemiz için 6.45 milyar TL değerinde iş geliştirdik. Yılın başından bugüne kadar toplam satış adedimiz 8 bin 926 adede, satış değeri toplamımız ise 6.2 milyar TL’ye ulaştı. İnanıyorum ki, 2016 yılı için belirlemiş olduğumuz 7.6 milyar TL değerinde 11 bin bağımsız bölüm satışı hedefine ulaşacağız.”

EmlakEmlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum

5 milyar TL'lik arsa stoku var

Murat Kurum, lansmanını gerçekleştirdikleri Ankara'daki ‘Başkent Emlak Konutları' projesinde gerçekleşecek satışların da hedeflerine ulaşma konusunda önemli katkı sağlayacağını düşündüklerini ifade etti. Ayrıca yıl içinde Tariş Kooperatif Birlikleri ile  İzmir  Alsancak'ta, gelir paylaşımı modeline göre beraber proje geliştirmek üzere bir protokol imzaladıklarını hatırlatan Kurum, "Yine geçtiğimiz aylarda Türkiye'nin en büyük spor kulüplerinden biri olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Riva'da bulunan arsalarında proje geliştirmek maksadıyla bir protokol imzaladık. Şüphesiz, şirketimizin bu projelerden elde edeceği gelirin yanında, oluşacak bu iş hacminin ülke ekonomimize olan katkısı ve ülkemizin önemli kuruluşlarıyla yapılan bu protokoller hepimiz için ayrıca gurur vesilesidir” diye konuştu.
Kurum, TOKİ'den bu yıl İstanbul Şişli ve Küçükçekmece'de 2.3 milyar lira değerinde aldıkları arsalarla birlikte yaklaşık 5 milyar lira arsa stokuna sahip olduklarını açıklarken, 2017 yılında da İstanbul ve Anadolu'da projeler geliştirmek ve yeni arsa alımları ile yeni ihalelerin planları arasında olduğuna dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-konutun-5-milyar-tllik-arsa-stoku-var_153530.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!