Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Dostu Hastaneler için Start Veriliyor

'Kamu – Özel Sektör Elele Enerji Verimliliğine' projesi, pilot proje olarak seçilen 'Trabzon Ahi Evran Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi' ile başlıyor. Projenin, dış cephe ısı yalıtımında 'Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları' kullanılacak.

yapi.com.tr
Enerji Dostu Hastaneler için Start Veriliyor Pilot proje için Trabzon Ahi Evran Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi seçildi

Kamu binalarında enerji verimliliğini arttırmak ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla hazırlanan 'Kamu – Özel Sektör Elele Enerji Verimliliğine' projesi Sağlık Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçiriliyor. İlk aşamasında Sağlık Bakanlığı'na bağlı binaların enerji maliyetlerinin en aza indirilmesi ile başlayacak proje, daha sonra tüm kamu binalarının enerji verimli hale dönüştürülmesi ile devam edecek.

Özel sektörün de destek vereceği projede, ısı yalıtımı, cam uygulamaları, elektrik aydınlatma sistemleri, arıtma, ısıtma-soğutma gibi sistemler yenilenecek ve daha verimli hale getirilmesi konusunda çalışmalar yapılacak. 22 Ağustos Perşembe günü Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın ev sahipliğinde ve Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı üst bürokratları ile proje ortağı özel sektör firma yetkililerinin katılacağı Trabzon'da yapılacak çalıştayda, projenin yol haritası belirlenecek.
 
Pilot proje olarak seçilen ve çalışmalarına başlanan 'Trabzon Ahi Evran Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi', enerji dostu hastanelere örnek teşkil edecek. Yüksek ısı yalıtım performansı sağlaması amacı ile dış cephe ısı yalıtımda 'Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları'nın kullanılacağı projede, elde edilecek tasarrufun diğer kamu kurumlarına örnek teşkil etmesi planlanıyor. Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, ”Yeşil hastaneler projesi, enerji verimliliği adına büyük bir adım oldu. Betek olarak, belirlemiş olduğumuz enerji politikamızda, dünyamızı gelecek nesillere aktarma sorumluğu ile doğal kaynakların sürdürülebilirliği, karbon salımının azaltılması ve enerji tüketiminin düşürülmesi için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu projenin de enerji verimliliği konusunda ülke ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.       

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-dostu-hastaneler-icin-start-veriliyor_111476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!