Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Tasarrufu Yatırımları 5. Bölge Statüsünde Sayılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, hükümet olarak, enerji tasarrufunu özendirmek istediklerini belirterek, "Enerji tasarrufuyla ilgili yatırımlar bölgeye bakılmaksızın 5. bölge yatırımları statüsünde olacak" dedi.

yapi.com.tr / AA
Enerji Tasarrufu Yatırımları 5. Bölge Statüsünde Sayılacak

5. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi'nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, hükümet olarak, enerji tasarrufunu özendirmek istediklerini belirterek, "Enerji tasarrufuyla ilgili yatırımlar bölgeye bakılmaksızın 5. bölge yatırımları statüsünde olacak" dedi.

Taner Yıldız, 150 kamu binası için de yaklaşık 45 milyon liralık harcama yapacaklarını belirterek, şöyle dedi:

"İki yıl içinde bunları amorti edeceğiz. Bu manada kamu ve özel sektör olarak somut adımları hep birlikte atmalıyız. Ankara Valiliği’nin koordinasyonunda yapılan çalışmada 71 kurum ve kuruluşta yaklaşık 400 bin ampul değişti. Günlük 150 bin, yıllık ise 38 milyon kilovat saat elektrik tasarrufu sağlandı. Bunun parasal karşılığı ise 14 milyon lira. Tasarruf bir kültür. Sanayicilerimiz ve iş dünyasının tasarrufu daha fazla uyguluyor olması lazım. Bizler bindiğimiz dalı güçlendireceğiz. Herhangi bir sanayi kuruluşundaki iş geliştirmeyle ilgili yaptığınız yatımlar kendi bölgenize tabi. Ama enerji tasarrufu ile ilgili yapacağınız yatırımlar bulunduğunuz bölgeye bakılmaksızın 5. bölge yatırımları statüsünde olacak. Bu enerji tasarruflarını özendirmek ve enerji verimliliğini artırmak açısından çok önemli”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-tasarrufu-yatirimlari-5-bolge-statusunde-sayilacak_114648.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!