Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Enerji Zamları Sektörün Büyüme İvmesine Sekte Vuruyor"

Cirosunun yüzde 46’sını ihracattan elde eden ve özellikle Kuzey Amerika, İsrail, İskandinav ülkeleri, Yunanistan, Romanya, Azerbaycan ve Avrupa’ya yoğun olarak ihracat yapan Graniser’de hedef, 2013’te pek çok yeni pazara girmek.

yapi.com.tr
"Enerji Zamları Sektörün Büyüme İvmesine Sekte Vuruyor"

İç ve dış pazarlarda gösterdiği performansla geçtiğimiz aylarda Londra merkezli yatırım fonu Bancroft’un ortak olduğu Graniser, ortaklığın verdiği güçle yeni yatırımları gündemine alıyor. 2012 yılında da ihracatta gösterdikleri başarıdan duydukları memnuniyeti dile getiren Graniser Genel Müdürü Erol Hacıoğlu, Türkiye’de sektörün bugün çok ileri bir noktaya geldiğini; fakat yeteri kadar destek alamadıklarını söyledi.

Enerji zamlarının, ihracatta rekabet gücünü düşürdüğünü belirten Hacıoğlu, “Tüm dünyada 2 milyar metrekarelik bir ihracat pazarı var. Bu pazarda Türkiye, Çin, İtalya ve İspanya’dan sonra geliyor. Ülkemizin dünya sıralamasındaki konumu onur verici. Daha da çok büyüme potansiyelimiz var; ancak enerji zamları sektörün büyüme ivmesine sekte vuruyor. Sektörde markaların giderlerinin yüzde 40’ını enerji giderleri oluşturuyor. Devlet çeşitli teşviklerle sektöre daha fazla destek olursa Türkiye çok daha iyi bir noktaya gelir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-zamlari-sektorun-buyume-ivmesine-sekte-vuruyor_103360.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!