Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerjide İşbirliğine İmza Attılar

Türkiye ile Danimarka arasında arz güvenliği, yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve atık yönetimi alanlarında karşılıklı, yararlı bir ortaklık geliştirilmesi amacıyla işbirliği anlaşması imzalandı.

yapi.com.tr/AA
Enerjide İşbirliğine İmza Attılar

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Danimarka Krallığı Hükümeti Arasında Enerji Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, enerji verimliliğinin, yenilenebilir enerjinin, petrol ve doğalgaz çıkarılması çalışmalarının geliştirilmesi ve artırılması ile Türk ve Danimarkalı şirketler arasında ortaklıklar kurulması, taraflar arasındaki işbirliği için yüksek öncelikli alanlar olarak belirlendi.

Taraflar arasındaki işbirliği; bilgi ve belge değişimi, uzmanlar, bursiyerler ve heyetlerin birbirlerini ziyaretleri, uzmanların, bilim adamlarının, özel şirketlerin ve diğer ilgili temsilcilerin katılımıyla ortak seminerler, çalıştaylar ve toplantılar düzenlenmesi ve diğer mutabık kalınacak yollarla gerçekleştirilecek.

Mutabakat Zaptı, kendi dahili yasal mevzuatları yürürlüğe girdiğinde, tarafların diplomatik kanallardan birbirlerine yapacakları bildirim ile yürürlüğe girecek ve 5 yıl geçerli olacak.

Bu arada, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Ankara ile Uluslararası Patates Merkezi Lima-Peru Arasında Düzenlenen Patates Islahı İçin Araştırma ve Eğitim Konularında Bilimsel ve Teknik İşbirliği Anlaşma Muhtırasında Değişiklik Yapılmasına Dair 1 Numaralı Anlaşmanın Onaylanması Hakkında Karar" ile "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Teknik Düzenlemeler, Standardizasyon, Uygunluk Değerlendirmesi, Akreditasyon ve Metroloji Alanlarında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptının Onaylanması Hakkında Karar" da Resmi Gazete'de bugünkü sayısında yayımlandı.

ETİKETLER: Danimarka
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerjide-isbirligine-imza-attilar_108319.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!