Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Esenyurt'ta Tüm Gözler 11 Mart'ta

Gayrimenkulde gözler imar sorunları ile gündeme oturan Esenyurt'ta. İmar oranları nedeniyle sıkıntılıduruma düşen projelerle ilgili kader günü 11 Mart. Sorun, İBB Meclisi'nde masaya yatırılacak.

yapi.com.tr
Esenyurt'ta Tüm Gözler 11 Mart'ta

İmar sorunlarının çözümü için 11 Şubat'ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi'den çözüm bekleyen Esenyurt'lular için bir sonraki randevu tarihi 11 Mart oldu. Şubat ayı içinde toplanan İBB meclisinde Esenyurt gündeme gelmez iken, mart ayında ise konunun meclisin gündeme geleceği ve bölgedeki sorunlu projelerle ilgili kararın çıkması bekleniyor.

11 Şubat kamuoyu tarafından oluşturuldu

Esenyurt'la ilgili kararın 11 Şubat'ta meclisten geçeceği yönünde bir karar olmadığını kaydeden Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, "Büyükşehir Belediye Meclisi rutin bir şekilde her ayın ikinci haftası toplanır. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ında bunu çözeceğiz üzerine kamuoyu tarafından bu tarih oluşturuldu. Dolayısıyla belediyeden resmi bir tarih açıklanmadı" diye konuştu. Emsal oranların konusunda Esenyurt Belediyesi ile Büyüşehir arasında üç aydan bu yana görüşmelerin devam ettiğini açıklayan Özyurt, 11 Mart tarihinde ise konun Büyükşehir Belediye Meclis'ine geleceğini ve bu konuda bir karar çıkmasını beklediklerini söyledi.

Sorunlular için eski emsaller uygulanmalı

Beklentilerin ise sıkıntı yaşayan mevcut projelerde Esenyurt Belediyesi'nin verdiği eski emsal oranlarının uygulanması yönünde olduğunu anlatan Özyurt, Eseyurt'un verdiği emsal oranları kabul edilirse, çoğu projenin kurtulmuş olacağını söyledi. Şu anda Esenyurt'ta yatırımların devam ettiğini söyleyen Özyurt, meclisteki planı beklemeden projede plan tadilatı yapan projelerin inşaatının sürdüğünü kaydederek, "Bizimde belirsiz duruma düşen 2 projemiz vardı. İki tane projede plan tadilatı yaparak konutları azalttık ve inşaatlarına devam ediyoruz" diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenyurtta-tum-gozler-11-martta_104892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!