Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Esenyurt için Suç Duyurusu!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da aralarında olduğu bazı isimler hakkında “Esenyurt’ta kaçak yapıya göz yumarak görevlerini kötüye kullandığı” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

yapi.com.tr
Esenyurt için Suç Duyurusu!

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçesini ileten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski İçişleri Bakanları Abdülkadir Aksu, Beşir Atalay, İdris Naim Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Esenyurt Belediyesi İmar Müdürü, Zabıta Müdürü ve yetkilileri hakkında “imar kirliliğine neden olmak, görevi kötüye kullanmak ve İmar Kanunu’nu ihlal” suçlarından dava açılmasını talep etti.

Gürsel Tekin’in avukatı Hülya Tanal aracılığıyla savcılığa sunduğu 5 sayfalık dilekçede, “Son günlerde basında sıkça rastlanan haberlere göre, 2009′da Hazine toplamda 33 bin metrekare araziyi Esenyurt Belediyesi’ne terk etmiştir. Terk etme sebebi burada kamu yararına tesisler yapılmasının istenmesidir. İmar planında belediyeye terk edilen alanlardan biri sağlık tesis alanı, diğeri devlet hastanesi bir diğeri de rehabilitasyon merkezi alanı olarak görülmektedir. Esenyurt Belediyesi tarafından Hazine’nin kamu yararına terk ettiği alan önce kendi adına tapuya tescil ettirildi, ardından da kat karşılığı ihaleye çıkarıldı” ifadeleri yer aldı.

Hazine’nin devlet hastanesi, rehabilitasyon merkezi yapılsın diye belediyeye terk ettiği ancak belediyenin kendi malıymış gibi ihaleyle sattığı arazide bir rezidans projesi uygulandığının anlatıldığı dilekçede, bu nedenle ilçe halkının kamusal hizmetten yoksun bırakıldığı vurgulandı.Esenyurt’ta yaşanan imar yolsuzluğunun birinci derecede sorumlularının Necmi Kadıoğlu ve Kadir Topbaş olduğu kaydedilen dilekçede, “Esenyurt ilçesinde mevcut imar planları ile fiili durum örtüşmemektedir. İlçedeki binaların çoğu kaçak durumdadır. Burada imar yolsuzluğu, imar kaçakçılığı hat safhadadır” denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenyurt-icin-suc-duyurusu_106546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!