Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Esenyurt'ta konutzede isyanı!

Esenyurt'ta iki belediye arasındaki imar ve emsal anlaşmazlığı nedeniyle mağdur olan vatandaşlar eylem yaptı.

yapı.com.tr
Esenyurt'ta konutzede isyanı!

Satın aldıkları evin inşaatının Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulmasıyla mağdur duruma düştüklerini ileri süren vatandaşlar sorunun çözümü için yetkililerden yardım istediler.

Esenyurt'ta inşaat şirketlerinden ev alıp mağdur duruma düştüklerini ileri süren Esenyurt Mağdurları Platformu üyesi yaklaşık 200 kişilik grup, Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Konutzedeler, ellerinde balon ve ağızlarındaki düdüklerle belediye yetkililerini protesto etti. Bir hafta önceden duyurulan eyleme Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan haberi olup katılanlar da oldu.

Esenyurt'taki inşaat şirketlerinden ev alıp mağdur duruma düştüklerini ve inşaatın Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulduğunu söyleyen vatandaşlar, tapularını istediklerini ifade ettii. Katılımcılar, "Artık yeter tapumuzu verin" ve "İmar affı istiyoruz" yazılı döviz açtı. Katılımcılar yanlarında getirdikleri beyaz balonları sallarken bir yandan da düdük çaldılar.

Esenyurt Mağdurları Platformu adına açıklama yapan Ömer Arıca, "Kiracı sıfatından kurtulabilmek için merkeze uzakta da olsa sıcak bir yuva kurmak amacıyla paralarını ve hayallerini kaptıran bir kitleyiz. Kaptırdığımız paraların, kavuşamadığımız tapuların ve yıkılan hayallerin sorumluları bellidir. Bir yandan bölgeden inşaat yapan inşaat şirketleri bir yandan Esenyurt Belediyesi bir yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesidir. Başbakanımız bir an önce harekete geçmeli ve inşaat şirketlerini, biz mağdur tüketicilere banka teminat mektubu veya ödemelerin karşılığını sigortalayan poliçe vermesi hususunda zorlamalıdır. Binlerce konut mağdurunun sorunları acilen çözülmelidir" dedi.

Eyleme katılan vatandaşlarda iki belediye arasındaki sorun nedeniyle mağdur olduklarını ve yetkililerden sorunun çözümü için yardım çağrısında bulundu.

Öte yandan eylemciler açılan davaya müdahil olmak için hazırladıkları dilekçeleri tek tek imzaladı. Eylem yapılan açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenyurtta-konutzede-isyani_104432.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!