Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Fay Hatlarında Kerpiç Ev Tarih Olacak

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Elazığ’daki depremde can ve mal kaybına yol açan kerpiç evlerle ilgili çalışma başlattıklarını belirterek, kerpiç yapıların kaldırılması, yerine modern evlerin yapılması gerektiğini söyledi. Elazığ’da ev, işyeri ve hayvan barınaklarından 6 bin 979’unun hasarlı olduğunun tespit edildiğini kaydeden Çiçek, Elazığ

Milliyet Gazetesi
Fay Hatlarında Kerpiç Ev Tarih Olacak

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Elazığ’daki depremde can ve mal kaybına yol açan kerpiç evlerle ilgili çalışma başlattıklarını belirterek, kerpiç yapıların kaldırılması, yerine modern evlerin yapılması gerektiğini söyledi. Elazığ’da ev, işyeri ve hayvan barınaklarından 6 bin 979’unun hasarlı olduğunun tespit edildiğini kaydeden Çiçek, Elazığ depreminden etkilenen Bingöl ve Tunceli’deki bazı evlerin de hasar gördüğünü bildirdi.

‘Politika değişecek’

Depremin biraz daha büyük şiddette olması halinde diğer kerpiç evlerin de yıkılabileceğine dikkati çeken Çiçek, TOKİ’nin şimdiye kadar şehir merkezlerinde konut yaptığını, bundan sonra politikasında bir değişiklik yapılabileceğini ifade etti. Çiçek, şöyle devam etti:

“İşin en üzücü yanı kullanılan yapı malzemeleri nedeniyle ölümlerin fazla oluşu. Artık kerpiç yapılarla ilgili devlet olarak bir politika uygulamamız gerekiyor. Onunla ilgili çalışma yapıyoruz. Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli civarı fay hattıdır. Kapsamlı, geleceğe dönük bir çalışmayı başlattık. Hızlı bir şekilde bu kerpiç yapıların kaldırılması, modern evlerin yapılması gerekiyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/fay-hatlarinda-kerpic-ev-tarih-olacak_77690.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!