Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Galataport Şimdi de 'Marka' Sorunu Yaşayabilir

Tekrar ihaleye çıkmaya hazırlanan Galataport'un, bu sefer de marka tescil sorunu yaşayabilir. Marka Tescil Ofisi Acar Patent tarafından yapılan açıklamada, 'Galataport' markasının 22 Nisan 2011 tarihinde Türk Patent Enstitüsü tarafından tescile uygun görüldüğü hatırlatıldı.

yapi.com.tr
Galataport Şimdi de 'Marka' Sorunu Yaşayabilir

Girişimciler Mehmet Fereç Balcı ve Hayati Şanlı tarafından ticari amaçlı olarak tescil ettirilen Galataport markasının yedi sınıfta koruma altına alındığı ifade edilen açıklamada, şu değerlendirmelerde bulunuldu:

''İnşaat ve temizlik hizmetleri, gayrimenkul ve sigortacılık, kara-hava-deniz taşımacılığı, konaklama hizmetleri, mağazacılık, eğitim-öğretim-tv-radyo program yapım hizmetleri ve deri-çanta-cüzdan gibi sınıflarda marka tescili gerçekleşen ve galataport.com.tr alan adını da barındıran 'Galataport' markası çok kişiyi peşinden koşturacak gibi gözüküyor''.

Konuya ilişkin bilgi veren Acar Patent Marka Tescil Uzmanı Deniz İşeri de, özgün marka bulmanın gün geçtikçe daha da zorlaştığını, özgün isimlerini korumak isteyen girişimcilerin iş işten geçmeden başvuruda bulunmaları gerektiğini belirtti.

Meclis, 'Haydarpaşa Port'u onayladı

Bu arada, '1/5000 ölçekli Harem Bölgesi ile Haydarpaşa Liman ve Geri Sahası Nazım İmar Planı'na ilişkin değişiklik teklifi', İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi. Teklifin yer aldığı komisyon raporu, CHP'li üyelerin 'red' oyu vermesine rağmen AK Partili üyelerin 'evet' oyu vermesiyle oy çokluğuyla kabul edildi. Komisyon raporunda, 'İstanbul Boğazı Karayolu Geçiş Tüneli Projesi'nin bir bölümünün Haydarpaşa Liman Sahası'nın içinde bulunduğu belirtilerek, söz konusu projede de tünel stabilitesi için tüneller çevresindeki yapılaşmanın tünel kenarlarından 20 metre uzaklıkta olması gerektiğine dikkat çekildi. Raporda, bu kapsamda belirlenmiş olan 'Yapı Yaklaşım Sınırı'nın da iletildiği ifade edildi.http://www.yapi.com.tr/haberler/galataport-simdi-de-marka-sorunu-yasayabilir_102906.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!