Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gayrimenkul Danışmanlığı Sektörüne Dayanışma Çağrısı

Emlak Fuarı’nda gerçekleştirilen ‘Türkiye Gayrimenkul Sektöründe Gayrimenkul Satış Ağları’ panelinde konuşan ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, gayrimenkul danışmanlığı sektörünü değerlendirerek, algıyı yükseltmek için sektör oyuncularının dayanışma içinde olması gerektiğini vurguladı.

yapi.com.tr
Gayrimenkul Danışmanlığı Sektörüne Dayanışma Çağrısı

REIDIN Genel Müdürü Mete Varas’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde konuşan ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, gayrimenkul danışmanlığı sektörünün düşük algısını yükseltmek için tüm sektör oyuncularının dayanışma içinde olması gerekliliğinin altını çizdi. Türkiye'de sektörün yasasız olarak yola çıkması nedeniyle satışların yüzde 70’inin mal sahipleri üzerinden gerçekleştiğine dikkat çeken Ekşioğlu, "Markalı konut üreticilerinin bu pazardaki payı ise sadece yüzde 5. Amerika’da ise bu oran yüzde 95’lere kadar çıkıyor. Bu oranların artması gerekiyor, bu da yasaların yeniden düzenlenmesi ile gerçekleşecek” dedi.  

ERA Türkiye, sektördeki eğitim ihtiyacına zemin hazırlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ile üzerinde çalışılan Emlak Komisyonculuğu Yasa Tasarısı’nın onaylanmasını takiben, sektörde eğitim ihtiyacının ortaya çıkacağını belirten Can Ekşioğlu; “ERA Türkiye olarak hayata geçireceğimiz ERA Akademi ile biz bu ihtiyacın zeminini hazırlıyoruz. Gayrimenkul danışmanlığı sektörü sadece iki kişinin bir araya getirilmesi değil, iki taraf arasında güvenli ve profesyonel bir platformda gerekli bilgi akışının sağlam bir şekilde yapılıyor olmasıdır. Bunun için de ciddi bir eğitim şarttır. Sektörün ilerleme kaydedebilmesi için satış tekniklerine hakim, teknolojiyi yakından takip eden ve yabancı dil bilgisi olan gayrimenkul danışmanlarının yetişmesi büyük önem taşıyor. Tüm bu kriterleri göz önünde bulunduran eğitim anlayışımızın müşteri memnuniyetini de beraberinde getirdiğini gördük. Kalder ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi Araştırması’na ‘Gayrimenkul Danışmanlığı’ sektörünü açtırarak, bu konuya verdiğimiz önemi ortaya koyuyoruz” şeklinde konuştu.

Ekşioğlu, yüksek KDV oranlarına da değinerek, “Kayıt dışı hizmeti engellemek için ERA Türkiye olarak KDV oranını hizmet bedelimizin içine ekledik. Tek yetki sözleşmesi sektörde kullanıcılar tarafından tehdit unsuru olarak görülüyor. Sektörde ilk defa ERA Türkiye olarak sözleşmeye eklediğimiz ve Yeni Tüketici Kanunu’nun da desteklediği cayma maddesi ile bu olumsuz algıyı yıkmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-danismanligi-sektorune-dayanisma-cagrisi_114768.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!