Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Gezi Eylemleri Müebbetlik Suç!'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Televizyon programında yaptığı açıklamada; "Eylemcilerin Hükümeti devirmeyi amaçladıklarını düşünüyorum"dedi. Şahin aynı zamanda Gezi Parkı protestolarının müebbet hapis öngören TCK 312. Madde çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

yapi.com.tr
'Gezi Eylemleri Müebbetlik Suç!'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, bir Televizyon programında Gezi Parkı protestolarının müebbet hapis öngören TCK 312. Madde çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, "Eylemcilerin Hükümeti devirmeyi amaçladıklarını düşünüyorum" dedi.

Cumhuriyet'in haberine göre, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin şunları söyledi: “İzlenimim, bu eylemlerin Hükümeti düşürmeyi amaçlayan eylemlere dönüştüğü yönünde. Çünkü İstanbul ’da Dolmabahçe’yi işgal etme, Başbakanlık Konutu’nu işgal etme, Sayın Başbakan’ın konutunu bile işgal etme şeklinde eylemcilerin bir takım hedefleri zorlamış olmaları, hatta sabahlara kadar zorlamış olmaları, bu amaca yönelik tavırlardır diye değerlendiriyorum. Bu eylemleri başlatıp yönlendirenlerin Hükümeti devirmeyi ve görevden uzaklaştırmayı amaçladıklarını düşünüyorum. Ancak, devletin güvenlik güçleri ve Hükümetin basiretli davranışı bu heves içinde olanların amacına ulaşmasını engellemiştir. Bundan sonra bu tür eylemlere tevessül edilebileceğini de düşünmüyorum.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/gezi-eylemleri-muebbetlik-suc_111251.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!