Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

GYODER’in ‘Roadshow’u Londra ile Başladı

Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası piyasalarda tanıtımı amacıyla düzenlenen roadshow’ların ilki, GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) ve Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) işbirliğinde ve HSBC Bank sponsorluğunda Londra’da gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
GYODER’in ‘Roadshow’u Londra ile Başladı

p>İngilizlerin ünlü finans merkezi Canary Wharf’ta SPK ile İMKB‘nin de katılımıyla düzenlenen organizasyonda, Türkiye'nin değişen yatırım iklimi ve buna bağlı fırsatlar anlatıldı. İstanbul Finans Merkezi, 3’ncü havaalanı, otoyollar, hızlı tren ve ‘Kanal İstanbul’ gibi mega projelerin gündemde olduğu ve kentsel dönüşüm, mütekabiliyet yasalarıyla önemli bir büyüme trendi yakalayan Türkiye gayrimenkul sektöründeki fırsatlar yabancı yatırımcılara tanıtıldı.

Türkiye ve İstanbul, uluslararası cazibenin odağında

Toplantının açılış töreninde ev sahibi olarak yer alan GYODER Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe, GYODER’in çalışmalarına da yer vererek, Türkiye gayrimenkul sektöründeki gelişmelere değindi. Gayrimenkulde gelişmekte olan trendleri Avrupa nezdinde inceleyen PricewaterhouseCoopers (PwC) ve Urban Land Institute (ULI) tarafından bu yıl hazırlanan rapora dikkat çeken Gökçe, “Rapor, Türkiye’nin, gayrimenkul alanında bölgesel ve uluslararası bir cazibe merkezi olduğunu ortaya koydu. Yine bu rapora göre, İstanbul mevcut ve yeni yatırımların yanı sıra gelecekteki potansiyeli ile Münih, Varşova, Berlin ve Stockholm’ü gerisinde bırakarak Avrupa’da ilk sırada yer alıyor” dedi. Gökçe, ayrıca Cityscape Global 2012 ve MIPIM 2013’te Türkiye’nin 'Onur Ülkesi' seçilmesinin, Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası yatırımcılar nezdinde bir cazibe merkezi haline geldiğinin somut göstergeleri arasında olduğunu vurguladı. Gayrimenkul sektörünü etkileyen mevzuatlarda son yıllarda yaşanan gelişmelere de değinen Gökçe, yürürlüğe giren ‘kentsel dönüşüm yasası’ ile önümüzdeki 20 yıllık bir süreçte 7,5 milyon konutun yenilenmesinin hedeflendiği belirtti. Gökçe, mütekabiliyet yasasındaki değişiklikler ve yabancıya satışın kolaylaştırılması sonucunda da, halihazırda 2,5 milyar dolar seviyesinde olan gayrimenkul sektöründeki Yabancı Doğrudan Yatırımının, orta vadede 10 milyar dolar seviyesine çıkmasının beklendiğini kaydetti.ÖzlemÖzlem Gökçe

Türkiye küresel krizden güçlü çıktı

Türk ekonomisinin son on yıllık dönemde kaydettiği gelişme ve genel performansı üzerinde duran T.C Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz de, 2008 yılında başlayan ve halen yansımaları hissedilen küresel krize karşın Türk ekonomisinin kayda değer büyüme oranları sağlamaya devam ettiğine dikkat çekti. Çeviköz, Türk ekonomisinin bu performansının, İstanbul’un uluslararası finans merkezi haline getirilmesi ve Türkiye’nin ortaya koyduğu 2023 vizyonunun, ülkemizi yabancı yatırım açısından cazip hale getirdiğini söyledi. Gayrimenkul ve inşaat sektörlerinin de giderek gelişmekte olan potansiyeli ile yabancı yatırım açısından önemli olanaklar sunduğunu belirten Büyükelçi Ünal Çeviköz, halihazırda Türk piyasasında oldukça aktif konumda olan İngiliz firmalarının ve yatırımcılarının, gayrimenkul sektörlerindeki yatırımlarını da arttırmasının beklenildiğini belirtti.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4
http://www.yapi.com.tr/haberler/gyoderin-roadshowu-londra-ile-basladi_102893.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!