Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

GYODER’in Yeni Başkanı Aziz Torun

GYODER’in 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda 2013 – 2014 döneminde yönetimde yer alacak isimler belirlendi; Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun başkanlığa getirildi. Yapılan tüzük değişikliği ile de derneğin yapısı genişletildi ve geliştirildi.

yapi.com.tr
GYODER’in Yeni Başkanı Aziz Torun

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin (GYODER) yeni başkanı ve yönetim kurulu belli oldu. GYODER’in dün (23 Ocak Çarşamba) Tekfen Towers Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Aziz Torun başkan olarak seçilirken, yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Ahmet Akbalık, Musa Aykaç, Ersun Bayraktaroğlu, Dr. M. Emre Çamlıbel, Neşecan Çekici, Ömer Faruk Çelik, Uğur Dumankaya, Özlem Gökçe, Işık Gökkaya, Hakan Kodal, Haluk Sur, Özcan Tahincioğlu, Turgay Tanes, Doç. Dr. Feyzullah Yetgin.

Yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise, Füsun Yılmaz, Melda Bayraktaroğlu, Prof. Dr. Gürsel Öngören, Cansel Turgut Yazıcı ve Pınar Ersin Kollu seçildiler.

Tüzük değişikliği

GYODER 13. Olağan Genel Kurulu’nda kabul edilen tüzük değişikliği ile derneğin yapısı da genişletildi ve geliştirildi. GYODER'in sektörü oluşturan tüm oyuncuları bünyesine katarak, daha da güçlenmesi iddiası doğrultusunda başkan yardımcılıkları ve yönetim kurulu üye sayıları arttırıldı. Ayrıca, yürütme kurulu ve istişare kurulu organları oluşturularak, daha güçlü bir yapıya kavuşturuldu.

“GYODER, çalışmalarıyla Türkiye'nin gayrimenkul platformu oldu”

Genel Kurul’da GYODER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Işık Gökkaya’dan devralan Aziz Torun, GYODER'in kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği başarılı ve çok önemli çalışmalarla zaman içinde 'Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu' haline geldiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

"Yıllardır ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği zirveler, fuarlar, konferanslar, seminerler, paneller, eğitimler, roadshow’lar ve hazırladığı çok sayıdaki raporlar ile Türkiye gayrimenkul sektörünün gelişiminde çok önemli bir rol oynadı ve oynamaya devam edecektir. GYODER’in katkıları sırf gayrimenkul sektörü ile sınırlı kalmamış, başta kamu ve kamuoyu da dahil olmak üzere tüm Türkiye’ye yansımıştır. Son Genel Kurul’da sadece yeni yönetim belirlenmemiş; GYODER’in yapısı daha da güçlendirilmiştir. Bu gelişmelerle birlikte GYODER, mevcut başarılı çalışmalarına yenilerini de ekleyerek, sektöre ve tüm Türkiye’ye yönelik katkılarını arttırarak sürdürecektir. Önümüzdeki günlerde, gerçekleştirilecek basın toplantısı ile 2013 yılına ilişkin çalışma programı, hedefleri ve Başkan Yardımcılıkları ile ilgili görev dağılımları paylaşılacaktır".

Aziz Torun kimdir?

1950 yılında Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde doğan Aziz Torun, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Torun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda 1976 yılında başladığı 'iş müfettişliği' görevinden 1982 yılında ayrılarak, kariyerine özel sektörde devam etme kararı aldı. Bir süre sonra da Torunlar Şirketler Topluluğu kuruldu. Halen Torunlar GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Aziz Torun, aynı zamanda Torunlar Şirketler Topluluğu çatısı altındaki bazı şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütüyor. AMPD’de uzun yıllar Yönetim Kurulu Üyeliği ve AVM’lerden Sorumlu Grup Başkanlığı görevlerini yürüten Aziz Torun, evli ve 2 çocuk babası.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gyoderin-yeni-baskani-aziz-torun_104049.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!