Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Haliç Dayanışması'ndan Han Tümertekin ve Oğuz Ceylan'a Şeffaflık Çağrısı

"Camialtı ve Taşkızak Tersaneleri'nin yeniden kullanım projesini Han Tümertekin'in, projenin danışmanlığını ise Prof. Dr. Oğuz Ceylan'ın üstlenmiş olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız" diyen Taksim Dayanışması, hazırlanmak üzere olunan projelerin kamuoyu ile paylaşılması çağrısı yaptı.

yapi.com.tr
Haliç Dayanışması'ndan Han Tümertekin ve Oğuz Ceylan'a Şeffaflık Çağrısı

Haliç Dayanışması sekreteryası imzasıyla yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Haliç Dayanışması olarak Temmuz 2013'ten bu yana, sözkonusu alanın, Haliç Tersaneleri bütünlüğünün, Haliç'in ve dolayısı ile kente/bize ait değerlerin korunması, yaşatılması konusunda söz hakkımız olduğundan yola çıkarak örgütlenmiş durumdayız. Tersane emekçileri, mahalleler, meslek örgütleri, STK'lar, uzmanlar ve kent hakkını savunan bireylerden oluşan Haliç Dayanışması örgütlenmesi olarak, 6 asırlık geçmişi olan bu alanın varlığını, üretim ve eğitim programları ile şeffaf bir süreçte sürdürmesini talep ediyoruz.

Bu bağlamda, yüksek mimar Han Tümertekin, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Restorasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Ceylan ve ekibinin -eğer yeni bir Taksim Kışlası mimarı olarak anılmak istemiyorlarsa- hazırlamak üzere oldukları projelerini kamuoyu ile paylaşmalarını bekliyoruz. 11/12/2013 tarihli basın açıklamasında aktardığımız haritalarda da işaret ettiğimiz üzere, sit alanı olan ve çok sayıda tescilli yapı barındıran 6 asırlık üretim/eğitim alanının bu değerlerine ne şekilde yaklaşıldığını şeffaf bir yolla öğrenmek istiyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/halic-dayanismasindan-han-tumertekin-ve-oguz-ceylana-seffaflik-cagrisi_118190.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!