Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Halkın Direnişi Moda Bostanı'nı Kurtardı

İstanbul Kadıköy'ün Moda semtinin nadir yeşil alanlarından eski sabit pazar alanına yapılması planlanan açık otoparkı protesto eden mahalle sakinlerinin araziye giren dozere karşı önceki gün başlattıkları nöbet eylemi sonuç verdi.

yapi.com.tr
Halkın Direnişi Moda Bostanı'nı Kurtardı

Birgün Gazetesi'nden Ahmet Olcayer ile Duygu Gezgin'in haberine göre, İstanbul Kadıköy'ün Moda semtinin nadir yeşil alanlarından eski sabit pazar alanına yapılması planlanan açık otoparkı protesto eden mahalle sakinlerinin araziye giren dozere karşı önceki gün başlattıkları nöbet eylemi devam ederken, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'ndan kararın yeniden değerlendirileceğine dair bir açıklama geldi.

Söz konusu alanın otopark yapılmasıyla ilgili olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin kararını tekrar değerlendirmeye aldığını belirten Nuhoğlu, “Halk Moda’daki bu alana karşı çok duyarlı. Büyükşehir’in bu projeyi iptal edeceğini tahmin ediyorum. Burası afet toplanma alanı olarak tayin edilmiş. Bizim zaten Kadıköy’de alan sıkıntımız var” dedi.

Nuhoğlu önceki gün Moda’da alanda bekleyen yurttaşlarla da görüştüğünü belirterek, “Mahallelinin karşı çıktığı bir projeyi yapmak doğru değil. Biz de halkın güvenliğini temin etmek adına oradaki inşaat çalışmalarını durdurduk” dedi.

Ağaçlandırma çalışmaları

Bu arada otopark projesine karşı bostanı büyütme kararı alan Caferağa Dayanışması, alana 12 adet sakura ağacı dikerek ağaçlandırma çalışmalarını başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne itirazda bulunucak olan mahalleli, otopark iptali için başlattıkları imza kampanyasında iki günde 2 bin imza topladı. İmza kampanyasına dünkü cuma namazından sonra Moda Camii'nden çıkanlar da destek verdi.

Bölgedeki yeşil alanları yok edecek hiçbir faaliyete izin vermeyeceklerini söyleyen mahalleli,başta Moda Muhtar Meclisi ve Caferağa Dayanışması olmak üzere toplam on bir kuruluşun direnişe destek verdiğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halkin-direnisi-moda-bostanini-kurtardi_123094.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!