Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Halkın İstemediği Projeye 'ÇED Olumlu' Kararı Verildi

İzmir Bergama’da ÇED Toplantısı Temmuz ayında yapılan ve bölge halkının tepki gösterdiği kalker ocağı kapasite artışı projesi için 'ÇED Olumlu' kararı verildi.

yapi.com.tr
Halkın İstemediği Projeye 'ÇED Olumlu' Kararı Verildi

İzmir’in Bergama ilçesinde Cevaplı Mahallesi’ndeki kalker ocağının kapasitesinin yıllık 390 bin tondan 1 milyon 920 bin tona çıkarılması için ÇED Olumlu kararı verildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Devlet Avlağı alanındaki kalker ocağının ÇED Olumlu raporu İzmir Çevre İl Müdürlüğü'nce ilan edilerek yürürlüğe girdi.

BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre; proje kapsamında; 24,64 hektar olan mevcut çalışma alanının, 75,64 hektar alana çıkartılması ve ayrıca saha içerisinde 19,95 hektarlık alanda, 50.000 ton/yıl kapasiteli mermer ocağının işletilmesi ve mermerin boyutlandırılması yapılacak.

Toplamda doğa koruma alanı içinde 95 hektarlık bir alanda faaliyet olacak. Planlanan kalker ocağının ayrıca tarım arazisi içinde yer aldığı ve sadece 430 metre mesafede zeytin ağaçları bulunuyor. Proje sahasına en yakın konut alanın güneyinde yer alan Cevaplı Mahallesi sınırları içerisinde ve proje birimlerine kuş uçuşu yaklaşık 600 metre mesafede yerleşim olması dikkat çekti.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halkin-istemedigi-projeye-ced-olumlu-karari-verildi_182454.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!