Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Hastane Bahçesinde Ağaç Katliamı

Fatsa Devlet Hastanesi bahçesinde çam ağaçlarının kesilerek yerine kantin yapılması tepkilere yol açtı.

yapi.com.tr
Hastane Bahçesinde Ağaç Katliamı

DHA'nın haberine göre, Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde 90 yataklı Devlet Hastanesi bahçesinde çam ağaçlarının kesilerek yerine kantin yapılması tepkilere yol açtı. Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Murat Küçükoğlu, "İnşaat alanında 3 adet ağaç kesildi, ağaç kesimi için Orman Müdürlüğü'nden izin alındı" dedi.

Ordu'nun Fatsa İlçesi'ndeki Devlet Hastanesi'nin büyütülmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından yeni proje hazırlandı. Hastanenin bir bölümü yıkılarak, 67 milyon TL'ye mal olacak olan 300 yataklı yeni hastanenin yapımı için 3 ay önce çalışma başladı. inşaat çalışmaları sürerken, inşaat alanı içinde kalan hastane bahçesindeki kantin ise yıkılarak işletmeci tarafından prefabrik yeni kantin yapıldı. Bu sırada hastane bahçesine kantin yapılması için ağaçların kesilmesi de çevrecilerin ve sosyal medyada vatandaşların tepkiye yol açtı.

'İhtiyaç olursa yine kesilir'

Sosyal medya üzerinden MR cihazı için yer olmadığı ve bu nedenle bu hizmetin verilemediği yönündeki eleştiriler üzerine Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Küçükoğlu, böyle bir durumun söz konusu olmadığını, Fatsa Devlet Hastanesi'nde MR çekiminde herhangi bir aksama meydana gelmediğini belirterek şu açıkla mayı yaptı:

"Hatta inşaatımızın içerisinde MR cihazı için yeni bir yer yapıyoruz. Bu yere de yeni bir cihaz gelecek. Mevcut cihazımız da hizmetini sürdürüyor. Kantin yeri yapılırken kesilen ağaçlarla ilgili de Orman Müdürlüğü'nden gerekli izinlerin alındı. Ağaçların bir kısmı peyzaj düzenlemesinde zaman içinde zaten kesilecekti. Orman Müdürlüğü'ne bunu sorduk ağaçların kesimi için izin verdiler. Ancak biz ağaçları dikmek şartıyla kestik. Süreç içinde ihtiyaç olursa orada yine ağaç kesilebilir, şu anda 3 ağaç kesildi."

http://www.yapi.com.tr/haberler/hastane-bahcesinde-agac-katliami_124717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!