Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İkiz Kuleler Enkazına Dikilecek İlk Binanın İnşaatı Başladı

ABD’de, 11 Eylül saldırıları sonucu yıkılan New York’taki Dünya Ticaret Merkezi (DTM) binalarının yerine dikilecek ilk binanın inşaatına başlandı.

NTV-MSNBC
İkiz Kuleler Enkazına Dikilecek İlk Binanın İnşaatı Başladı

b>ABD’de, 11 Eylül saldırıları sonucu yıkılan New York’taki Dünya Ticaret Merkezi (DTM) binalarının yerine dikilecek ilk binanın inşaatına başlandı. 52 katlı bina, 700 milyon dolara malolacak.
DTM’nin kira sözleşmesini elinde bulunduran Larry Silverstein tarafından yaptırılan 52 katlı bina, 700 milyon dolara malolacak. Bina, İkiz Kuleler’in hemen yanında bulunan 7 numaralı parselde yükselmeye başladı. Bu bina, İkiz Kuleler’den kısa süre sonra tamamıyla yanarak yıkılmış, ancak içinde bulunanların tümü sağ olarak kurtarılmıştı.
Silverstein, inşa edilmekte olan 52 katlı binanın planlarını New York’ta, Belediye Başkanı Michael Bloomberg ile eyalet Valisi George Pataki’nin de hazır bulundukları toplantıda açıkladı. Ön cephesi cam olacak ofis binasının, 2005 yılında hizmete girmesi planlanıyor. İkiz Kuleler’in bulunduğu toplam 65 bin metrekarelik alan üzerine ne tür binalar inşa edileceği ve yapılacak anıtın tarzı, hala yoğun tartışmaya neden oluyor. Saldırıda hayatlarını kaybeden yaklaşık 2 bin 800 kişinin yakınları, alanın bir anıt mezar olarak muhafaza edilmesini ve yerine yeniden ofis binaları yapılmamasını istiyorlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ikiz-kuleler-enkazina-dikilecek-ilk-binanin-insaati-basladi_2488.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!