Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İkiz Kulelerin Yerine Yapılması Düşünülen Projeler

11 Eylül 2001’deki terör saldırılarında yerle bir olan New York’taki 110 katlı ikiz gökdelenler Dünya Ticaret Merkezi arazisine inşa edilecek bina

NTV-MSNBC
İkiz Kulelerin Yerine Yapılması Düşünülen Projeler

b>11 Eylül 2001’deki terör saldırılarında yerle bir olan New York’taki 110 katlı ikiz gökdelenler Dünya Ticaret Merkezi arazisine inşa edilecek bina ve anıtlarla ilgili yeni planlar dün kamuoyuna açıklandı.

Temmuz ayında açıklanan projelerin kamuoyunca beğenilmemesi üzerine Ekim’de yüzlercesinin içinden seçilen 7 ekip tarafından çizilen yeni tasarımların gökdelenler ve 11 Eylül kurbanları için anıtları biraraya topladığı görüldü.
Dünya Ticaret Merkezi arazisine yapılacak inşaatın sorumlusu Güney Manhattan Geliştirme Şirketi tarafından kamuoyuna açıklanan yeni projelerde, yıkılan İkiz Gökdelenler kadar ya da daha uzun ofis binaları bulunuyor. Her bir projede bir veya birden fazla 3 bin kurban için anıt tasarımı yer alırken, projelerin tamamında yaklaşık 4 km uzunluğunda bir yaya yolu bulunduğu görülüyor. Projelerin ortak noktalarından birisini de metro ve banliyö tren hatlarının birleştiği dev bir merkez garı inşası oluşturuyor.
Alman ve İngiliz mimari tasarım firmalarının da projelerini sundukları planlar arasında, yıkılan İkiz Gökdelenler’in birbirine kenetlenmiş tek bir gökdelene benzetilmiş bir şekliyle “elele tutuşmuş” 2 dev binaya benzeyen ilginç tasarımlar dikkat çekiyor.
Yetkililer, kamuoyunun yeni planlarla ilgili tepkilerini doğrudan ve internet aracılığıyla dinlemeye hazır olduklarını belirtirken, yeni projeleri “harika” bulduklarını açıkladılar.
Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılacak inşaatlarla ilgili yeni planları, “www.renewnyc.com .” web sitesinde görmek mümkün.


http://www.yapi.com.tr/haberler/ikiz-kulelerin-yerine-yapilmasi-dusunulen-projeler_2763.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!