Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İklimlendirmede Hedef 25 Milyar Dolar

Türkiye'deki iklimlendirme sektörü son 10 yılda 7 kat büyüdü. 10 milyar dolarlık sektörün ihracatı ise 4.5 milyar dolar. Sektörün 2023 ana hedefi ise yurtdışına 25 milyar dolarlık satış gerçekleştirmek.

yapi.com.tr
İklimlendirmede Hedef 25 Milyar Dolar

Sabah'ın haberine göre, Türkiye'de uluslararası markaların ilgisi şimdilerde iklimlendirme sektörüne yönelmiş durumda. Isıtma, soğutma ve havalandırma ürünlerinin yer aldığı iklimlendirme sektörünün Türkiye'deki büyüklüğü 10 milyar dolar civarında. Yılık ihracatı ise 4.5 milyar dolar seviyesinde. Özellikle hızla büyüyen Türkiye klima pazarının yaklaşık yarısı ev tipi split klima pazarı, diğer yarısı ise VRF, fan coil, Chiller, klima santrali gibi merkezi sistemler oluşturuyor.

10 yılda 7 kat büyüdü

Tüketicilerin bireysel ısıtma ürünlerinde tercihleri kombi cihazlarından yana özellikle yüksek enerji verimi sebebi ile tasarruf sağlayan yoğuşmalı kombilere talep her geçen yıl artıyor. Bireysel klima sistemlerinde ise yüksek enerji verimine sahip, az elektrik tüketimi ile yüksek performans sağlayan inverter split klimalar tercih ediliyor. Düşük ses seviyesine sahip klimalar daha çok tercih ediliyor. Son 10 yılda 7 kat büyüme gösteren sektörün 2023 hedefi ise 25 milyar dolarlık bir ihracat yapmak var.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iklimlendirmede-hedef-25-milyar-dolar_131284.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!