Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İklimlendirme Sektörü Yol Haritasını Belirledi

TOBB İklimlendirme Meclisi, sektörün hedeflerine dair bir rapor hazırladı. Rapora göre 2023'te ihracatın 25 milyar dolar olması amaçlanıyor.

yapi.com.tr/AA
İklimlendirme Sektörü Yol Haritasını Belirledi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB), İklimlendirme Meclisi, sektörün 2023 hedeflerine ulaşması için yol haritasını içeren geniş kapsamlı bir rapor hazırladı. Rapora göre, Türk iklimlendirme sektöründe ihracatın 2023 yılında 25 milyar dolara, iç piyasa büyüklüğünün de 35 milyar dolara çıkacağı öngörülürken, bunun yüzde 60'ının Türkiye'de üretilen ürün ve hizmetlerle karşılanmasının amaçlandığı kaydedildi. Raporda, 2023'te sektörün toplam büyüklüğünün de 39 milyar dolara ulaşmasının beklendiği ifade edildi. 

Yeni bir sıçramaya ihtiyaç var

Raporda sektörün bugün geldiği noktayı aşmak için yeni bir sıçramaya ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, "Bu sıçramanın iki bileşeni vardır. Bunlardan ilki kendi markanı oluşturmak, ikincisi ise kendi tasarımını yapabilmektir. Eğer, Türkiye iklimlendirme sektörü bu sıçramayı yapabilirse, küresel bir oyuncu haline gelebilecektir. Aksi takdirde, şu an sahip olduğu avantajları büyük ihtimalle yitirecektir. Dolayısıyla, önümüzdeki dönem çok önemli fırsat ve tehditler içermektedir" değerlendirmesinde bulunuldu.

Raporda ayrıca, 2011 yılında hazırlanan strateji belgesinin 2023 yılı hedeflerine yönelik uzun vadeli bir çalışma olduğu ifade edilerek, belli dönemlerde hedeflere yaklaşma ile ilgili değerlendirmelerin yapılması ve buna göre stratejilerin gözden geçirilmesi gerektiğinin altı çizildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iklimlendirme-sektoru-yol-haritasini-belirledi_138295.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!