Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaattan ‘Darbe Girişimine’ Lanet

Son yıllarda Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan inşaat ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz darbe girişimini lanetledi. Sektörün dernekleri ve önemli temsilcileri yaptıkları açıklamada demokrasiye karşı müdahalenin kabul edilemez olduğunu belirterek, Türkiye’nin geleceğine güvenle baktıklarını vurguladı.

yapi.com.tr
İnşaattan ‘Darbe Girişimine’ Lanet

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. KONUTDER’e üye 23 şirketin ortak açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Milletimiz, silaha ve tanka karşı duruşuyla hainlerin planlarını bertaraf etmiştir. Milletin meclisine bomba atan, kendi vatandaşına kurşun sıkan bu darbe girişimini lanetliyoruz. Birlik ve beraberlik darbeye ‘darbe’ vurmuştur. Gerilimin azalacağı, diyalogların artacağı, herkesin inancını özgürce yaşayacağı bir

Türkiye temennisiyle; gündeminden darbe kelimesinin kalktığı bir ülkenin ekonomisinin büyüyeceğine ve her alanda daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır.”

Refah ve huzur ortak temenni

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), demokrasiye ve anayasal düzene karşı girişilen her tür kanun dışı müdahaleyi şiddetle kınadıklarını duyurdu. GYODER tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Halkın egemenliği dışında, demokratik düzene yapılan ve yapılacak olan hiçbir müdahale kabul edilemez. Ülkemizde refah ve huzurun kalıcı olması hepimizin ortak temennisidir. Bu sebeple, vazgeçilmez değerimiz olan demokrasimizi korumak adına gösterilen çabayı takdirle karşılamaktayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurum ve kuruluşları gibi, GYODER olarak hukukun üstünlüğü ve milletin egemenliğine olan inancımızla, ülkemizin demokratik geleceğinin daimi destekçisi olacağız.”

Demokrasiye sahip çıkıldı

Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, 15 Temmuz gecesi demokrasiye karşı yapılmış bir darbe girişimini atlattığımızı belirtti ve şunları söyledi: “Bu üzücü günleri geride bırakırken gördük ki; milletimiz vatanına, siyasi istikrara, demokrasiye sahip çıktı. Ve yine tüm dünya gördü ki; Türk milleti, özgürlüğüne darbe vurulmak istendiğinde görüşü ne olursa olsun tek bir uğurda bir araya gelerek kenetlenen güçlü bir milli iradeye sahip. Milletimizin kararlılığı ve inancı da bize gösteriyor ki ülkemiz bir daha böyle hain girişmeler yaşamak zorunda kalmayacaktır.”

Tek yürek cevap verildi

Türk demokrasisinin büyük bir darbe tehlikesi ile karşılaştığını dile getiren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Bu hain kalkışma siyasi liderlerimizin ve halkımızın sağlam duruşu ve demokrasiye inancıyla sonuçsuz bırakıldı. Türk halkının, karşı karşıya kaldığımız bu darbe girişimine tek yürek olarak cevap vermesi, meydanlara çıkarak demokrasisine sahip çıkması hepimizi gururlandırmıştır. Gün artık dayanışma günüdür” diye konuştu.

Güçlü Türkiye güçlü ekonomi

Demokrasiye karşı yapılmış bir darbe girişiminin atlatıldığını belirten Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Türk milletinin, özgürlüğüne darbe vurulmak istendiğinde görüşü ne olursa olsun tek bir uğurda bir araya gelerek kenetlendiği görüldü. Bu üzücü darbe girişiminin ardından iş dünyası olarak artık yolumuza bakıp ekonomimizi daha da güçlendirmek için hareket etmeliyiz. Ülkeyi istikrarsızlığa sürükleme girişiminin güçlü ekonomi ile karşısında durabiliriz. Güçlü Türkiye güçlü ekonomi ile mümkün” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaattan-darbe-girisimine-lanet_146674.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!