Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘Kuzey’ Trafiğine 6 Yeni Köprü!

İzmir'de Bostanlı ve Çiğli dereleri üzerine kesintisiz ve rahat ulaşım sağlanması amacıyla 6 adet karayolu köprüsü yapmak için yapım ihalesi gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
‘Kuzey’ Trafiğine 6 Yeni Köprü!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bostanlı ve Çiğli dereleri üzerine kesintisiz ve rahat ulaşım sağlanması amacıyla 6 adet karayolu köprüsü yapmak için yapım ihalesi gerçekleştirdi.

İhalenin sonuçlanıp yer tesliminin yapılmasının ardında toplam 150 günde tamamlanacak olan karayolu köprülerinin yapımı sırasında, dere yataklarının bazı bölümleri imar planına uygun hale getirilerek genişletileceği açıklandı.

Hangi noktalara yapılacak?

Büyükşehir Belediyesi, bu proje kapsamında, Çiğli Deresi’nin 8022/1 Sokak bölümünde mevcut 2 şeritli köprünün yanına 17.5 metre uzunluğunda, 17 metre genişliğinde 2 gidiş-2 geliş toplam 4 şeritli köprü yapacak. İZBAN Çiğli İstasyonu ile aktarma merkezinin bulunduğu bölgedeki trafik sıkışıklığı, yeni köprü sayesinde rahatlayacak.

Bostanlı Deresi’nin Gün Sazak Bulvarı ile İZBAN hattı arasında kalan bölümünde 5 adet karayolu köprüsü oluşturulacak. Bostanlı Deresi’nin Yusuf Nalkesen Sokak bölümünde 30 metre uzunluğunda 15 metre genişliğinde gidiş-geliş toplam 2 şeritli köprü, yine Yusuf Nalkesen Sokak ile 6142 Sokak kesişimine 16.5 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde gidiş-geliş toplam 2 şeritli köprü, İZBAN hattı kara tarafı 1671 Sokak üstünde 10 metre eninde 19.5 metre uzunluğunda 2 şeritli köprü, yine İZBAN hattının deniz tarafında 1671 sokak üzerinde 12 metre genişliğinde 24 metre uzunluğunda 2 şeritli köprü ile Gün Sazak Bulvarı’nın 6153 Sokak ve 6154 Sokak arasında kalan kısmında 23 metre uzunluğunda 12.5 metre eninde karayolu köprüsü inşa edilecek. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzey-trafigine-6-yeni-kopru_109794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!