Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kadıköy Belediyesi'nden "Fenerbahçe-Kalamış Sahili" için Kampanya

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 17 Mart 2015 tarihinde Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nın yapılaşmasına izin veren yeni İmar Plan teklifine onay vermesine itiraz eden Kadıköy Belediyesi change.org'da bir imza kampanyası başlattı.

yapi.com.tr
Kadıköy Belediyesi'nden "Fenerbahçe-Kalamış Sahili" için Kampanya

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, imar kararına itiraz eden Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Belediyesi'nin youtube hesabında bir video yayınlayarak “Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun yaptığı yeni planla sahil hattı halka kapatılıyor ve kent hukuku görmezden gelinerek yapılaşmaya açılıyor. Kadıköylüler adına itiraz ediyoruz, Kadıköy ile ilgili kararları Kadıköylüler almalı” ifadelerini kullandı.

Sadece Kadıköy’ün değil İstanbul’un genelindeki  yeşil alanların satılmaya çalışıldığını ifade eden Nuhoğlu; “Sahillere insanların ihtiyacı var. Buradaki marina büyürse çok fazla kirlilik olacak. Yelken sporları sekteye uğrayacak, yoğunlaşma ile birlikte su akıntıları azalacak” dedi.

Kadıköy Belediyesi change.org'ta başlattığı "Fenerbahçe-Kalamış sahili imara açılıyor. Bu yanlıştan geri dönülsün!" başlıklı imza kampanyasında şu ifadelere yer verdi:

"Selam arkadaşlar, Kadıköy Belediyesi olarak sizi yardıma çağırıyoruz.

Fenerbahçe-Kalamış sahil hattında yeni bir plan yapıldığını öğrendik.

Bu plan, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı’nda yapılaşmanın önünü açacak. Sahile yapılacak otel ve ticaret alanı, sahilin Kadıköylüler ve halkın kullanımına kapatılması anlamına geliyor.

Biz bu yanlıştan acilen dönülmesi için tüm yasal yollara başvuruyoruz. Ama biz bunu yaparken binlerce kişinin de bizim yanımızda olduğunu göstermemiz gerekiyor.

Kalan sahillerimizi korumak, yapılaşmaya açılarak halkın elinden alınıp işletmelere verilmesini engellemek için Kadıköy Belediyesi'nin yanında olmanız dileğiyle."

Kadıköy Belediyesi'nin yardım çağrısına kulak verip imza atmak için tıklayın!

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-belediyesinden-fenerbahce-kalamis-sahili-icin-kampanya_130557.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!