Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Koç Holding'den Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı Açıklaması

Koç Holding, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı İhalesine İlişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu onayıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama gönderdi.

yapi.com.tr / AA
Koç Holding'den Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı Açıklaması

Koç Holding'in, KAP'ta yayınlanana açıklamasında, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın bir bütün halinde 30 yıl süre ile işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesi kapsamında açık artırma gerçekleştirildiği hatırlatıldı. Bu açık artırma sonucunda, sermayesinde Holding'in yüzde 75,92 paya sahip olduğu bağlı ortaklığı Tek Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ tarafından verilen 664 milyon dolar tutarındaki teklifin, en yüksek teklif olduğu anımsatıldı. İhale sonucunun kesinleşmesinin ise Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun nihai onayına tabi olduğunun 23 Mayıs 2014 tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurulduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"23 Temmuz 2014 tarih ve 29069 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 21 Temmuz 2014 tarih ve 2014  65 sayılı Kararından, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanının bir bütün halinde 30 yıl süre ile işletme hakkının Tek Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ'ye verildiği anlaşılmaktadır. Resmi tebligatın tarafımıza ulaşması sonrasında, süreç ile ilgili önemli gelişmeler ortaya çıktıkça ayrıca kamuya açıklanacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/koc-holdingden-fenerbahce-kalamis-yat-limani-aciklamasi_122928.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!