Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kendi Elektriğini Üretti!

Firmaya kızan 65 yaşındaki Ali Osman Başoğlu, kendi elektriğini üretmeye karar verdi.

yapi.com.tr
Kendi Elektriğini Üretti!

Sinop'ta elektriğinin kesilmesi üzerine firmaya kızan 65 yaşındaki Ali Osman Başoğlu, güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üretip kendi ihtiyacını karşılamaya başladı.

Almanya'da yaşayan ve aralıklarla Sinop’un merkeze bağlı Mertoğlu Köyü’ndeki evine gelen Osman Başoğlu, 3 ay önce eve geldiğinde elektriğinin kesildiğini gördü. Evli ve iki çocuk babası Başoğlu, bilgisi dışında evinin elektrik sayacının değiştirildiğini ve sayaç parasını ödemediği için kesildiğini öğrendi. Bu duruma kızan Başoğlu, kendi elektriğini üretmeye karar verdi. 3 ayda güneşten ve rüzgar enerjisinden elektrik üreten sistemi kurdu.

Elektrik üretim sistemini 2 bin liraya mal ettiğini söyleyen Başoğlu, "Bu sistemle günlük 2 bin vatlık elektrik üretiyorum. Ben yurt dışında yaşıyorum. 3 ay önce gece saat iki civarlarında yurt dışından geldim. Evimde elektrikler kesikti. Sayaç değişiminden dolayı elektriğimi kesmişler. Firma ile yaptığı görüşmede, bilgim dışında evimin elektrik sayacını değiştirmişler. Sayaç parası ödemediği için de elektriğim kesilmiş" dedi.

Şimdi kendi elektriğini ürettiğini söyleyen Başoğlu, "Böyle saçmalık olur mu? Ben evde yokum. Sayacı değiştirip borç çıkarmışlar. Gecenin bir yarısında eve geliyorum ve mağdur ediliyorum" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kendi-elektrigini-uretti_109726.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!