Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Kentsel Dönüşüm" Müteahhitleri Birleştirdi!

Konak Müteahhitler Derneği (KOMİAD)'nin İzmir SGK lokalinde düzenlenen kahvaltılı tanışma toplantısında 100'e yakın müteahhit, şehir dönüşümünde ortak hareket kararı aldı.

yapi.com.tr
"Kentsel Dönüşüm" Müteahhitleri Birleştirdi!

KOMİAD Başkanı Sinan Bezircilioğlu'nun evsahipliği yaptığı toplantıda, dönüşümde Türkiye'deki en büyük değişimin yaşanacağı İzmir'de müteahhitlerin ortak hareket etmesinin önemine dikkat çekildi. Önümüzdeki dönemde İnşaat sektörünü ilgilendiren konuların başında Şehir dönüşümü geldiği söyleyen Bezircilioğlu, "İnşaat, bu süreçte ülkedeki en önemli sektör haline gelecek. Bu konuda bizi zorlu bir yol bekliyor. Engelleri aşabilmek ve sorunlara ortak çözüm getirebilmek için bölgede beraber hareket etmeliyiz." dedi.

"Yurtdışından gelecek müteahhitlere karşı da mücadele edeceğiz"

İzmir müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır ise birçok farklı işkolunu besleyen inşaat sektörünün, çağın gerekleriyle donanmasının önemine dikkat çekti. Şehir dönüşümünün etkilerinin en çok İzmir'de hissedileceğini dile getiren Nasır, "İnşaat sektörünün yaşayacağı hareketlilikte katma değerin kentte kalması için bir yıl önceden harekete geçip MÜFED'i kurduk. Kentsel dönüşümde kentteki sektör temsilcileri, teknik ekibinden malzemecisine kadar birlikte hareket etmeli. İstanbul ve Ankara'da konsorsiyum kurarak İzmir'e gelmeye çalışan müteahhitler var. Sadece İstanbul ve Ankara'dan değil, yurtdışından gelecek müteahhitlere karşı da mücadele edeceğiz. Bizler kent piyasası içinde hareket eden sektör temsilcileri olarak daha avantajlıyız." şeklinde konuştu. Dışarıdan gelen müteahhitin kendileri kadar avantajı olmayacağını savunan Nasır, şunları söyledi: "Güç birliği yaparak rekabet edeceğiz. Yerel yönetimler de İzmirli müteahhitleri tercih edecektir. İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te arz fazlası var. İzmir'in yüzde 85'i dönüşecek. Katma değerin İzmir'de kalması için kentin yerel avantajlarını kullanarak tercih edileceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-muteahhitleri-birlestirdi_105697.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!