Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Lento'nun AB Normlarına Uygunluğu Belgelendi

AKG Gazbeton, donatılı ürünü Lento için Avrupa Birliği’nde uygulanan tüm standartları belirleyen CEN’nin (European Commitee for Standardization) EN 845-2 belgesini aldı.

yapi.com.tr
Lento'nun AB Normlarına Uygunluğu Belgelendi

Avrupa ve dünyanın bir çok ülkesi tarafından kullanılmakta olan ve 'kagir yardımcı bileşenler' kategorisinde yer alan EN 845-2 belgesiyle ürünlerin mekanik performansı, dayanıklılığı, su nüfuzu, ısıl özellikleri, donma & çözülme özelliği, yangın direnci ve su buharı geçirgenliği testlerindeki performansı ölçülüyor. Bu testlerin tümünden  olumlu sonuç alan ürünlere TS EN 845-2’ye uygunluğunu gösteren TSE Belgesi veriliyor.

AKG Gazbeton donatılı ürün grubundaki Lento, TSE’in belirlediği tüm testlerden geçerek belgeyi almaya hak kazandı. Özellikle yangına direnç testinde yaklaşık dört saat boyunca aleve maruz bırakılan Lento, bütünlüğünü korumayı başardı.

Bina yapımında kapı ve pencere açıklarının tamamlanmasında kullanılan Lento, uygulayıcılara önemli oranda zaman tasarrufu sağlıyor. Isı köprülerini ve yoğuşmaları engelleyen kendinden yalıtımlı Lento; her türlü duvar malzemesi ile uyumlu ve kolayca monte edilebiliyor. AKG Gazbeton lentolar, istenen ebatlarda projelere özel üretilebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/lentonun-ab-normlarina-uygunlugu-belgelendi_123863.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!