Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

LIXIL Corporation'dan Yeni Küresel Faaliyet Modeli

Japonya merkezli LIXIL Corporation, CEO olarak David J. Haines’in yönetiminde küresel sıhhi tesisat malzemeleri iş kolu için yeni bir iş birimi kuruyor. GROHE, American Standard Brands, JOYOU ve LIXIL/INAX, LIXIL Su Teknolojisi Grubu içinde bağımsız global markalar olarak varlığını sürdürecek.

yapi.com.tr
LIXIL Corporation'dan Yeni Küresel Faaliyet Modeli

Tokyo merkezli LIXIL Corporation, faaliyetlerini küresel boyuta taşımak amacıyla, dört ana teknoloji iş biriminin yer aldığı yeni bir küresel faaliyet modeli oluşturdu. Yeni model kapsamında LIXIL Group’un GROHE Group ve AmericanStandard Brands’ın da dahil olduğu dünya çapındaki sıhhi tesisat malzemeleri iş kolunu entegre edecek olan 'LIXIL Su Teknolojisi Grubu' kuruldu. Grup, ilgili düzenleyici kuruluşların onayının alınması ve kurum için süreçlerin sonuçlanmasının ardından 1 Nisan 2015’ten itibaren hayata geçecek.  

Yeni oluşum, 6 milyar ABD doları civarında satış ve yaklaşık yüzde 10 faaliyet karı, 30.000’a yakın çalışan, 150 pazardaki satış ofisleri ve dünya çapında 50’ye yakın üretim tesisi ile küresel bir pazar lideri ve uluslararası sıhhi tesisat malzemeleri pazarındaki en büyük platform niteliğinde.

GROHE Group Başkan & CEO’su David J. Haines, mevcut sorumluluklarının yanısıra LIXIL Su Teknolojisi Grubu’nun CEO’luğu görevini de üstlenecek. Haines’e, küresel deneyime sahip, uzman bir yönetim ekibi destek verecek.

GROHE, American Standard, JOYOU ve LIXIL/INAX markaları LIXIL Su Teknolojisi Grubu içinde bağımsızlığını korurken; kendi yönetim ekipleri, kendi iş kolu ve kuruluşlarını yönetmeye devam edecek. Bundan sonraki dönemde, LIXIL Su Teknolojisi Grubu Japonya, EMEA, Amerika kıtası ve Asya’dan oluşan, her biri farklı markalar için birincil sorumluluğa sahip dört satış bölgesi kuracak.

"Yeni bir küresel pazar lideri yaratmaktan gurur duyuyoruz"

Yeni yapılanmayı değerlendiren LIXIL Group Başkanı ve CEO’su Yoshiaki Fujimori, “Bu karar küresel sıhhi tesisat iş kolumuzu güçlendirerek dünyanın tüm önemli bölgelerindeki önde gelen markalarımızı, özellikle de satın alma, üretim, araştırma ve geliştirmede güçlü ve son derece etkin bir küresel birime bağlıyor. David J. Haines’in liderliğinde yeni bir küresel pazar lideri yaratmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu. “LIXIL Su Teknolojisi Grubu, hızla değişen küresel pazarda güçlü markaları ve mükemmel konumlaması ile sıhhi tesisat sektöründe kilit yenilikçi oyuncu olacak” diyen David J. Haines ise, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eşsiz ürün portföyümüz eksiksiz banyo çözümleri sunmamıza imkan veriyor. Uluslararası deneyime sahip yönetim ekibimiz ile, karlı ve sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak ve sıhhi tesisat sektöründeki konsolidasyon hamlesine liderlik edeceğiz”.

LIXIL Su Teknolojisi Grubu, istikrarlı, karlı büyümenin sağlanmasında inovasyon ve teknolojide liderliğin oynadığı önemli rolün tanındığı LIXIL’in yeni yapısının en önemli taşlarından birini oluşturuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/lixil-corporationdan-yeni-kuresel-faaliyet-modeli_126620.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!