Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Manisa'ya 5 Bin Konutluk Proje

TOKİ, Manisa'da 5 bin konutluk proje gerçekleştirileceği ve yer tesliminin yapıldığını bildirdi.

yapı.com.tr/AA
Manisa'ya 5 Bin Konutluk Proje

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Manisa'nın Yunusemre ilçesi Akgedik Mahallesi'nde toplam 1 milyon 500 bin metrekare yüz ölçüme sahip alanda 5 bin konut yapılacağını bildirdi.

Turan, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin farklı şehirlerinde emekli vatandaşlara, alt ve orta gelir grubuna yönelik samimi, sıcak ve insan ilişkilerini ön planda tutan yeni şehirler kurduklarını, Manisa Akgedik Mahallesi'nde 5 bin konutluk projenin ilk etabı olan bin 101 konutun yapımı için yer teslimi yapıldığını belirtti.

Şantiye kurulumundan sonra konut inşaatının başlayacağını kaydeden Ergün Turan, "Konut üretimindeki yüksek tecrübemizi, sadece bina inşa etme aşamasından, yeni yerleşimler, yeni şehirler kurma ölçeğine getirdik" dedi.

TOKİ'nin artık sadece konut değil, master planlı büyük yerleşim projelerini hayata geçirdiğini ifade eden Turan, "Ülkemizin farklı şehirlerindeki büyük konut alanlarında yürüttüğümüz uygulamalarımızı bir mega proje olan "Yeni Yerleşimler, Yenilenen Şehirler Projesi" ile farklı bir safhaya taşıdık. Anadolu’nun pek çok şehrinde, konut birimlerini 10 binlerle ifade ettiğimiz yüksek yaşam kalitesine sahip konut alanlarımız bulunuyor" diye konuştu.

İlk etapta bin 101 konut

Manisa'nın Yunusemre ilçesi Akgedik Mahallesi'nde toplam 1 milyon 500 bin metrekare yüz ölçüme sahip alanda 5 bin konut yapmayı hedeflediklerini belirten Turan, "Projemiz tamamlandığında modern ve kolay ulaşım avantajına sahip, aidiyet duygusunun korunduğu, mevcut şehirle bağlantısı güçlü, sosyal donatılarıyla beklentilere cevap verecek yeni bir şehir kurulacak. İlk etapta bin 101 konutun yapımını tamamlayacağız" dedi.

Projede sosyal ihtiyaçlara cevap verecek birimlerin de yer alacağını belirten Ergün Turan, 39 dükkan, cami, çocuk oyun alanları, spor sahaları, meydan ve yürüyüş yolları da yapacaklarını belirtti.

Ödüllü proje

Akgedik Projesi'nin TOKİ tarafından düzenlenen 7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması'nda Ege Bölgesi birincilik ödülünü aldığını dile getiren Turan, konutlara ilişkin şu bilgileri verdi:

"Projelerde modern mimari ile yöresel mimari buluştu. Bu sayede şehirlerimizi yerel değerleriyle geleceğe taşıyoruz. Konutlarımız, 1+1, 2+1 ve 3+1 planda tasarlandı. Çevre ve peyzaj düzenlemesi kapsamlı olarak projelendirilen konut bölgesinde, 77 bin metrekare yeşil alan içerisinde, 2 bin 113 adet ağaç ve 5 bin 361 adet çalı dikimi yapılarak geniş bir peyzaj alanı tasarlandı. Örnek bir uygulama olacak projemiz, yerel mimarisi, modern mimarisi ve peyzaj tasarımı ile kente yeni değerler katacak."

ETİKETLER: TOKİ konut Manisa
http://www.yapi.com.tr/haberler/manisaya-5-bin-konutluk-proje_138426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!