Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mermere Kurban Dağı Yeşile Boyadılar

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu mahalesinde bulunan mermer ocağının sahilden görünen kısmındaki bölümlerin yeşile boyanarak çirkin görüntünün kapatılmaya çalışılması tepki çekiyor.

yapi.com.tr
Mermere Kurban Dağı Yeşile Boyadılar

Evrensel'den Yusuf Yavuz'un haberine göre, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu mahalesinde bulunan mermer ocağının sahilden görünen kısmındaki bölümlerin yeşile boyanarak çirkin görüntünün kapatılmaya çalışılması tepki çekiyor.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Mahallesi, yakın zamana kadar ünlü denizkızı efsanesiyle anılıyordu. Ancak Taşucu sahilinin hemen yamacındaki arazide verilen mermer işletme ruhsatı yörenin ünlü denizkızının ününe gölge düşürdü. 2003 yılından bu yana işletilen mermer ocağı, Türkiye’nin en büyük ‘bej’ ocağı olarak anılıyor. Ancak mermer çıkartılan alanın rengi bir süredir bej değil, yeşile bürünmüş durumda. Bunun nedeni ise mermer şirketinin Taşucu limanından rahatlıkla görülebilen alanı yeşile boyaması.  

Taşucu Denizkızı sayfası sorumlusu Musa Türkmen, durumu “halkın zekasıyla alay etmek” olarak yorumladı.

Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Teknomar firması yetkilisi, “işletme olarak yöre halkının geleceğini düşünerek ağaçlandırma yaptık. 20 bin civarında ağaç diktik. Bu alanda mermer üretimi faliyeti devam edecek. Buna göz boyama olarak bakmamak gerek. Çalışmalar sırasında biraz görsel çirkinlik yaratılıyor ancak işlemler bitince bu çirkinlik de sona erecek. Alanı eski haline getireceğiz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mermere-kurban-dagi-yesile-boyadilar_128818.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!