Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mersin'de Nükleere Karşı Oyuncaklar Toplandı

Mersin Akkuyu'da Nükleer Santral Karşıtı Platform’un çağrısıyla bir araya gelen grup "Nükleer santrale hayır" diyerek yanlarında oyuncaklar getirdi.

yapi.com.tr
Mersin'de Nükleere Karşı Oyuncaklar Toplandı

Bianet'in haberine göre, Türkiye'nin ilk nükleer santral yapılması planlanan Mersin Akkuyu'da Nükleer Santral Karşıtı Platform’un çağrısıyla bir araya gelen grup "Nükleer santrale hayır" dedi.

Pazar günü yapılan miting Forum AVM ve Özgür Çocuk Parkı'nda toplanılarak Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’na ulaşmak üzere iki ayrı koldan yürüyüş ile başladı.

Çernobil, Fukuşima gibi nükleer santral kazalarından kaçarken oyuncağını alamayan çocuklar için “Anne oyuncağımı aldın mı?” sloganıyla yapılan mitingde, katılımcılar yanlarında getirdikleri oyuncaklardan anıt yapıldı.

Mitinge HDP Mersin milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü CHP'den Aytuğ Atıcı da katıldı.

Mersin Nükleer Karşıtları Platformu Dönem Sözcüsü Dr. Ful Uğurhan, yaptığı konuşmada ekolojiye, insan sağlığına getireceği yıkımlara karşı nükleersiz bir dünya talebi dile getirdi. Türkiye'nin nükleer santrale ihtiyacı olmadığı, temiz enerjinin mümkün olduğunu vurguladı.

Miting dâhilinde bir konser vermesi planlanan Praksis müzik grubu, bu konserini geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren #ÖzgecanAslan için iptal etti.

Mitinge katılan kuruluşlar:

Mersin Çevre ve Doğa Derneği, Sinop Nükleer Karşıtı Platform, Arhavi Doğa Koruma Platformu, HDP, TMMOB, Karadeniz İsyandadır Platformu, İstanbul Nükleer Karşıtı Platform, Loç Vadisi Koruma Platformu, Yeşil Gerze Çevre Platformu, Çepeçevre, Yeşil Öfke, TTB, KESK Mersin Şubeler Platformu, Komünist Parti, DİSK Genel-İş Mersin Şubesi, Emek Partisi, Halkevleri, Öğrenci Kollektifi, Birleşik Haziran Hareketi, Fatsa-Ünye Doğa Koruma Platformu

http://www.yapi.com.tr/haberler/mersinde-nukleere-karsi-oyuncaklar-toplandi_128668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!