Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MESA’da Hisse Devri Süreci Tamamlandı

MESA’da bir süredir yürütülen hisse devri süreci netleşti. Hisse devri ile birlikte çok ortaklı yapısı daralan MESA’da gerçekleşen bayrak devri ile yönetim yeniden şekillendi; Yönetim Kurulu da küçüldü. Erhan Boysanoğlu’nun başkanlığını sürdürdüğü yeni Yönetim Kurulu’na Evren Ünver hissedar olarak girdi.

yapi.com.tr
MESA’da Hisse Devri Süreci Tamamlandı

Foto (soldan sağa): Murat Sezgin, Evren Ünver, Erhan Boysanoğlu ve Can Aynagöz

Kurulduğu günden bu yana ortaklık yapısı sürekli çoğalan ve değişen MESA, 46’ncı yaşına çok önemli bir gelişme ile girdi. İnşaat sektöründe tek bir şirket olarak kurulan ve süreç içinde çeşitli alanlarda ve ülkelerde faaliyet gösteren bir şirketler topluluğuna dönüşen MESA’nın ortaklık yapısı da aynı doğrultuda gelişmiş; zaman içinde gerçekleşen devirlerle birlikte hissedar sayısı da çoğalmıştı. MESA’nın hissedar sayısı 50’ye yaklaşan ortaklık yapısı, gerçekleşen hisse devri ile küçüldü. Hisse devri ile birlikte Evren Ünver, MESA’nın hissedarı oldu.

MESA’nın ortaklık yapısındaki bu gelişme ile Yönetim Kurulu da yeniden şekillendi. Evren Ünver’in katıldığı MESA’nın 4 üyeli yeni Yönetim Kurulu, önceki dönemlerde de görev alan Erhan Boysanoğlu, Can Aynagöz ve Murat Sezgin’den oluştu. Erhan Boysanoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndaki MESA yönetiminde, önceki dönemde olduğu gibi Can Aynagöz CEO, Aslı Tokatlı da Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldılar.


Evren Ünver: Şahsım adına yeni ve heyecan verici bir sürecin başlangıcı

Kendisi için çok heyecan verici yeni bir sürecin başladığını kaydeden Evren Ünver, yeni yapılanma için şunları söyledi:

“Gerçekte hiçbir zaman aile şirketi olmayan MESA, belki de en zoru gerçekleştirdi ve geride bıraktığı 45 yılda kendi köklü ve saygın ailesini, büyük MESA Ailesi’ni yarattı. MESA’nın yeni yapısı için attığımız bu imzalar, sadece hukuksal ve finansal olarak ifade edilemez. MESA için atılan bu imzanın benim için duygusal yönünün yanında, mesleki açıdan da çok önemli bir anlamı bulunmaktadır. Meslek yaşamım boyunca, Türkiye’de önemli cirolara, pazar paylarına ve değere sahip birçok büyük şirketin finansman ihtiyaçlarını karşılayacak, daha da büyümelerini sağlayacak kurumsal değişikliklerde rol aldım. Ancak, ilk kez MESA ile gayrimenkul ve inşaat sektörüne girdim”.

Erhan Boysanoğlu: Attığımız bu imza çok önemli bir mihenk noktası

46 yıl önce tek bir şirket olarak kurulan, ama zamanla bir şirketler topluluğuna dönüşen MESA'nın süreç içindeki gelişmeler ve el değiştirmelerle çok ortaklı yapısındaki hissedar sayısının 50’ye yaklaştığını anımsatan MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu da, "Attığımız bu imza, MESA’yı yarınlara daha güçlü ve daha da başarılı bir şekilde taşıyacak çok önemli bir mihenk noktası konumunda" dedi. MESA’nın tüm kurumsal DNA’sının aynen korunduğunu, değişimin sadece ortaklık yapısı ve Yönetim Kurulu ile sınırlı kaldığını vurgulayan Boysanoğlu, “Küçülerek güçlenen ve daha dinamik, daha hızlı karar alma kabiliyeti kazanan MESA’nın yeni Yönetim Kurulu, yine benim başkanlığımda çalışmalarını sürdürecek. Bununla birlikte sadece Evren Ünver, hissedar ve yeni bir isim olarak Yönetim Kurulumuza dahil oldu. MESA yeni Yönetim Kurulu’nun diğer iki üyesi de, zaten daha önce bu görevi üstlenmiş isimlerden oluşuyor. Son dönemde de yer alan Can Aynagöz ve Murat Sezgin, yeni Yönetim Kurulumuzun diğer üyelerini oluşturuyorlar. Bunun yanı sıra önceki dönemde olduğu gibi Can Aynagöz CEO, Aslı Tokatlı da Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlerine devam edecekler” dedi.

MESA yönetimine katılan Evren Ünver’in, gerek ulusal, gerekse uluslararası alandaki yatırım, finansal, kurumsal bilgi ve tecrübesine de değinen Boysanoğlu, “Bu bayrak değişimi ile birlikte MESA, birçok açıdan önemli kazanımlar elde ederek, çok daha güçlendi. Ayrıca yönetim olarak da; çok daha hızlı, efektif, güçlü ve dinamik bir yapıya, karar alma kabiliyetine kavuştu. Bu gelişme, MESA’yı yarınlara çok daha güçlü ve başarılı bir şekilde taşıyacak” diyerek, 2015’te başlamak üzere gelecekte MESA’nın, artık çok daha büyük ve çok daha fazla projeye imza atacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mesada-hisse-devri-sureci-tamamlandi_128138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!