Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlardan Gökçek Hakkında Suç Duyurusu!

Mimarlar Odası, Ankara Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında, ruhsatsız yol yapım çalışması için ODTÜ'deki üç bin ağacı keserek kamu malına zarar verdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

yapi.com.tr
Mimarlardan Gökçek Hakkında Suç Duyurusu!

ODTÜ’de bayram gecesi 3 bin ağacın kesilmesi meslek odalarını harekete geçirdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ODTÜ’de hukuksuz ağaç kesimi ve yol yapım çalışmasına karşı suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda, ODTÜ Mezunları Derneği'nin özel mülküne girilerek ağaç kesildiği belirtilirken, yol inşaatının da hukuki dayanağı olmadığı vurgulandı. Mimarlar Odası Ankara Şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan: “Hukuki süreç devam ederken ODTÜ rektörlüğünden izin alınmadan tatil günü yangından mal kaçırırcasına ağaç katliamı gerçekleştiriliyor. ODTÜ’de yapılmaya çalışılan yol için onaylanmış proje ve ruhsat yok. Ankara Büyükşehir Belediyesi hukuka aykırı ve keyfi hareket etmiştir. ODTÜ ağaçları kamu malıdır, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri kamu malına zarar vermiştir. Konuyla ilgili sorumluluğu olan tüm yetkililerle ilgili suç duyurusunda bulunduk. Sorumlular cezalandırılana kadar sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Candan, tüm sivil toplum örgütleri ve meslek odalarını da sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmaya, bu hukuksuzluğu teşhir etmeye davet etti. Odanın hakkında suç duyurusunda bulunduğu sorumlular ise şöyle:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Genel Sekreter Kamil Kılıç, Genel Sekreter Yardımcıları Yunus Aluç, Mustafa Sarıgül, Balamir Gündoğdu, Necmettin Tahiroğlu, Genel Sekreter Yardımcısı-Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Hasan Uçar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Ayhan Kavlak, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Bekir Yağcı, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Neriman Erbahçeci, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Osman Özbayrak, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ömer Öksüz, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Abdullah Seçgin, Yapı Kontrol Daire Başkanı Bayram Poyraz, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Faruk Erciyas, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Hatice Akgül, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Selma Okuroğlu, Zabıta Dairesi Başkanı Mehmet Ercan, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şener, Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlardan-gokcek-hakkinda-suc-duyurusu_113257.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!