Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mobilyacılar KDV İndiriminden Memnun

Mosder Başkanı Öztaşkın, son yıllarda yılsonu hedeflerini istenilen seviyeye getiremeyen mobilya sektöründe yüzde 18'den yüzde 8'e çekilen KDV düzenlemesi ile satışların arttığını belirtti.

yapi.com.tr/AA
Mobilyacılar KDV İndiriminden Memnun

Son yıllarda satışlardan memnun olmayan mobilya sektörünün KDV düzenlemesiyle satışlarını artırdığını dile getiren Mosder Başkanı Nuri Öztaşkın, düzenleme sayesinde sektördeki kayıt dışı pazarının daraldığını, markalı mobilya satışlarının arttığını ve bu artışın yılsonu cirolarına yüzde 30 ile 70 oranında yansıyacağını söyledi.

2017 mobilya sektörünün yılı oldu

Sektörün yüzde 80'nini oluşturan markalı mobilya satıcılarının büyüyen satış rakamlarından oldukça memnun olduğunu ifade eden Öztaşkın, "Çünkü tüketiciler de artık markalı mobilyaları tercih etmeye başladı. Ayrıca düzenlemenin evlilik sezonuna ve baharın ilk aylarına gelmesiyle, vatandaşlar yeni mobilyalar aldı. Tüm bu bileşenleri aynı fotoğrafta gördüğümüzde sektörün yüzde 75'ini aynı çatı altında buluşturan bir kurum olarak, markalarımızla yaptığımız istişareler sonucu sektörümüzün gözle görülür bir büyüme yaşadığını söylesek yanılmayız. Bu düzenlemelerle birlikte 2017 yılının sektörümüzün yılı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, bu karar sonucunda da karlılık problemi çeken sektörün yüzde 85'inin kayıt altına girmesini bekliyoruz" şeklinde değerlendirmede bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyacilar-kdv-indiriminden-memnun_159478.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!