Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

JCB LiveLink Çalınma Riskini Minimize Ediyor

SİF İş Makinaları, JCB'yle ortaklığının 40. yılına özel ücretsiz olarak sunmaya başladığı JCB LiveLink ve Anahtar Tip Immobilizer’ı sektördeki sigorta ve leasing firmalarının temsilcilerinin katıldığı bir davetle tanıttı.

yapi.com.tr
JCB LiveLink Çalınma Riskini Minimize Ediyor

Dünyadaki en gelişmiş uydu takip sistemi olan JCB LiveLink'in tanıtıldığı sunumda, iş makinaları sektörünün Türkiye ve dünya pazarındaki durumuna da değinildi. Yapılan bilgilendirmede, 2023 yılında 30 bin makinaya ulaşması beklenen iş makinaları sektöründe liderliği hedefleyen SİF’in, 40 yıldır Türkiye’deki temsilcisi olduğu JCB marka iş makinalarında, LiveLink sistemiyle de müşterilerine daha iyi kullanım ve güvenlik hizmeti sunmaya başladığı ifade edildi.


JCB markasının bu sistemi kullanmaya başlamasıyla, çalınma vakalarında ciddi azalma olduğu gözlemlenirken; makina arıza verdiğinde de en kısa zamanda müşteriye ulaşılıp arıza giderilebiliyor. Sistem, makina kullanımında operatörü en doğru şekilde yönlendirirken, müşterinin para kazanmaya devam etmesini de sağlıyor. LiveLink Uydu Takip Sistemi, makinanın içine entegre bir beyin ünitesinin makinadan aldığı dataları ve uydudan aldığı lokasyon sinyalini GPRS üzerinden İngiltere'de bulunan JCB merkezine, merkez üzerinden de bölgelere göndermesiyle çalışıyor. GPRS sistemi, dünyanın her yerinden aktif olduğu için tercih ediliyor.

JCB LiveLink’in özellikle sigorta ve leasing firmalarını ilgilendiren en büyük artısı, makinanın çalınma riskini minimize etmek, bu tür bir teşebbüste olursa da erken müdahaleyi mümkün kılmak. Bunun için LiveLink’te iki farklı güvenlik sistemi çalışıyor. Bunlardan ‘geofriends’ adı verilen sistemle bir çalışma sınırı belirleniyor ve makina bu sınırın dışına çıktığı zaman sistem otomatik olarak sinyal gönderip, ‘tanımlı alanın dışına çıkmıştır’ mesajı iletiyor. Bu sistem özellikle kazıcı-yükleyiciler gibi çalınmanın ve nakliyenin hızlı olduğu alanlarda büyük avantaj sağlıyor. Diğer sistem ise, belirlenen saatlerin dışında çalışma uyarısı. Çalışma saatleri belirlenen makina, o saatlerin dışında çalıştığı zaman, genel merkeze LiveLink üzerinden bilgi gidiyor. Bazı modellerde LiveLink, tüm beyin üniteleriyle haberleşebilirken, tanımlanmış SİF İş Makinaları Satış Sonrası Hizmetler Departmanı ve müşteri e-posta adreslerine makinanın hangi tarihte, hangi pozisyonlarda çalıştığına dair detaylı bilgiler gönderiyor. Yakıtla, emisyonla ve kullanılan modlarla ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu e-postalar sayesinde, makinaların planlanan bakım zamanları da takip edilebiliyor.

Çalıntı makinalar kurtarılıyor

LiveLink üzerinden tüm arıza kodları merkeze, servislere ve müşterilere aynı anda ulaşırken, hırsızlık vakaları da önceden engellenmiş oluyor. Makinanın gün boyu hareket noktalarını sistemden takip eden LiveLink'in benzer sistemlerden farkı ise, dahili güç ve antene sahip olması. Bu yıl 100 binin üzerinde makinaya takılması planlanan LiveLink sayesinde, geçen yıl Avrupa'da çalınan 52 makinadan 37'si bulunmuş. Bu da LiveLink sisteminin çalıntı makinaya ulaşma olasılığının yüzde 71 olduğunu gösteriyor.

Bunun yanısıra, JCB'nin kendi tasarlayıp ürettiği yeni Anahtar Tip Immobilizer Sistemi de, LiveLink bulunan tüm makinalarla birlikte sunuluyor. Bu sistem, makinanın konsoluna entegre olarak 4 farklı noktadan kontrol ediliyor. Özel bir çip içine yerleştirilmiş anahtar sistemi olan ve wireless bağlantısına sahip immobilizer sayesinde, yetkisiz kişilerin makinaları kullanması engelleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/jcb-livelink-calinma-riskini-minimize-ediyor_118421.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!