Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

SİF İş Makinaları’na 'Çevre Konusunda Yenilikçilik' Ödülü

SİF İş Makinaları’nın OSTİM’de inşa ettiği Leed® Gold Sertifikalı Ankara Bölge Müdürlüğü binası, 'Çevre Konusunda Yenilikçilik' ödülünü aldı. SİF İş Makinaları Genel Müdürü Cüneyt Divriş ve SİF Yönetim Kurulu Üyesi Alp Taşkent’e ödülü, JCB Başkanı Sir Anthony Bamford ve JCB Sales Ltd. Genel Müdürü Ian Sayers takdim etti.

yapi.com.tr
SİF İş Makinaları’na 'Çevre Konusunda Yenilikçilik' Ödülü

Mimari tasarımı Akün Mimarlık’a ait olan SİF İş Makinaları Ankara Bölge Müdürlüğü binası, Türkiye iş makinaları sektörü için bir ilk olduğu gibi, JCB’nin de dünyadaki ilk LEED® Gold sertifikalı distribütör tesisi olma özelliğine sahip. Tesisin inşasını 14 ay içerisinde tamamladıklarını ve Eylül ayında açılışını gerçekleştireceklerini söyleyen SİF İş Makinaları Genel Müdürü Cüneyt Divriş, şunları söyledi:

“Ankara Bölge Müdürlüğü, satış olarak 23 şehre, servis olarak da Ankara, Çankırı ve Kırıkkale’ye hitap edecek. Bu bölgeler, Türkiye makina pazarının yüzde 30’a yakınını temsil etmektedir. Daha da önemlisi, Türkiye’de ve yurt dışında faaliyet gösteren birçok büyük müteahhit firmanın merkezi Ankara’dır. Ankara’da inşa etmekte olduğumuz bu tesisle bölgedeki tüm müşterilerimize daha iyi hizmet vermeyi hedefliyoruz. Ayrıca bu yatırım, JCB’nin sadece bir kazıcı-yükleyici firması olmadığının; başta ağır iş makinaları olmak üzere, tüm ürün gruplarında iddialı bir firma olduğunun da ciddi bir örneğini oluşturmaktadır”.

Yüzde 40 daha az enerji ve yüzde 25 daha az su tüketecek

Çevresel, ekonomik, sağlık ve üretkenlik faktörlerini binanın ömrü boyunca geleneksel yapılara oranla daha iyi bir şekilde öne çıkarmak amacıyla inşa edilen SİF İş Makinaları Ankara Bölge Müdürlüğü binasının, daha az enerji kullanması; üstün iç ortam kalitesi sunarak, çalışanların üretkenliğini ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlaması hedefleniyor. Çevre dostu olarak inşa edilen SİF İş Makinaları Ankara Bölge Müdürlüğü binası, emsallerine göre yüzde 40 daha az enerji tüketecek; yüzde 50 daha iyi iç hava kalitesine sahip olacak ve yüzde 25 civarında daha az su tüketecek.

Küresel ısınmayla birlikte büyük ölçüde artış gösteren çevre sorunlarının hayatımızı olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken Divriş, JCB’nin sektörde çevreci ürünleriyle hem ekonomik hem de ekolojik çözümler sunduğunu belirtti. Gelecek nesillere enerji kaynakları tükenmemiş, sağlık içinde nefes alınabilir bir çevre bırakabilmek için gerek yakıt tasarrufunun, gerekse üretim tesislerinin çevre dostu olmasının gerekli olduğunu vurgulayan Divriş, dünyaya her yıl 28 milyar ton karbondioksit salınımı yapıldığını; bunun da küçümsenmeyecek bir kısmının iş makinaları tarafından gerçekleştiğine dikkat çekti.

Divriş, JCB’nin son teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak çevreci ürünler geliştirdiğini, uzun yıllardır çevre konusunda iş makineleri alanında dünyaya değer kattığını sözlerine ekledi. JCB’nin ve küresel çapta iş ortaklarının iş makineleri sektörünün çevreye saygılı bir biçimde gelişimi için gerçekleştirdiği uygulamaları ve çevre dostu yeni ürünleriyle doğanın korunmasına katkı sağladığını ifade eden Divriş, şirketin küresel çaptaki bu katkılarının, İngiltere’de bulunan Carbon Trust Standard tarafından ‘Carbon Trust’ çevre sertifikası ile ödüllendirildiğini de hatırlattı. Yeşil binalarda kullanılan sistemlerin bir miktar ilk yatırım maliyetini artırdığını ancak geri dönüş süresinin 5 yılda tamamlandığına dikkat çeken Divriş, bu sistemlere fazladan yapılan iyileştirici yatırımların SİF İş Makinaları’na kar ve personeline sağlıklı ve konforlu bir ortam olarak geri döneceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sif-is-makinalarina-cevre-konusunda-yenilikcilik-odulu_112592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!