Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

O Saray için Ağaç Katliamı

Ankara’daki Atatürk Orman Çiftliği’nde yükselen yeni Başbakanlık binasına bağlantı yolu için 10 bin ağaç söküldü. Belediye yine gece ağaç söküyor, gündüz yol kazıyor.

yapi.com.tr
O Saray için Ağaç Katliamı

Sözcü'nün haberine göre, Başbakanlık yeni binası ve 8 şeritli yol çalışması nedeniyle 10 binden fazla ağacın ‘taşındığı’ Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) yeni bir güzergah açılıyor. Ankara trafiğini ‘rahatlatmak’ üzere planlanan 8 şeritli yol için AOÇ’de binlerce ağaç söküldü, kesildi, taşındı. Yaklaşık 12 kilometre olarak planlanan yol güzergahı Celal Bayar Bulvarı’ndan başlayarak Etimesgut’a kadar uzanacak. Yolun bir bölümü çiftliğin içinden geçiyor. Bu nedenle AOÇ’de bulunan binlerce ağaç söküldü.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP’li Selahattin Karaahmetoğlu’nun soru önergesine verdiği cevapta, yol çalışması için 10 bin ağacın söküldüğünü açıklamıştı. Bu bilgilerin üzerinden 4 ay geçti. Şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesi yeniden çiftlikte yol açma çalışması na başladı.

Kaba inşaat bitti

Gece-gündüz çalışan ekipler hem ağaçları söküyor hem de hafriyatı taşıyor. Yeni yol çalışmasının hemen yanı başında ise Başbakanlık Yeni Binası’nın inşaatı hızla sürüyor. AOÇ arazisinden 60 dönüm ayrılarak yapılan binanın kaba inşaatı tamamlandı. Başbakanlık kaynakları, Şubat 2014’e yetiştirilmesi için talimat verildiğini belirtiyor. Ancak binanın bu tarihe kadar yetişmesinin mümkün olmadığı öğrenildi.

Büyükşehir gece-gündüz çalışıyor…

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Celal Bayar Bulvarı’ndan Etimesgut’a kadar uzanacak yol için gece-gündüz çalışıyor. 8 şeritlik yol için çiftlikte bulunan binlerce ağaç söküldü. Belediye ekipleri sökülen ağaçların yerinde yol kazıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/o-saray-icin-agac-katliami_111462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!