Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Parka Sağlık Ocağı"na Tepki!

Erzurum'un merkez Palandöken İlçesi'nin Solakzade Mahallesi'ndeki park alanına sağlık ocağına yaptırılması kararına mahalleli tepki gösterdi.

yapi.com.tr
"Parka Sağlık Ocağı"na Tepki!

DHA'nın haberine göre, Palandöken'de 1985 yılı sonrası toplu konut alanı olan Solakzade Mahallesi sakinlerinin  dinlenmesi için kurulan yaklaşık 6 dönümlük park son günlerini yaşıyor. Erzurum'un işgalden kurtuluşunda halk önderliği yapan Alvar İmamı Muhammed Lütfü Efendi'nin (1869- 1956) adının verildiği parka sağlık ocağı yaptırılma çalışmalarının başlaması vatandaşları rahatsız etti. Apartmanların ortasında kalan parka sağlık ocağı yapılmasına tepki gösterenlerden emekli öğretmen 61 yaşındaki Selahattin Yıldırım, Erzurum'da kış mevsiminin ağır yaşandığını ve yeşilin az olduğunu anımsattı.

Önce sağlık sonra sağlık ocağı

Semt sakinlerinin tek oksijen alacağı yerin park olduğuna dikkati çeken Selahattin Yıldırım şunları söyledi: "Önce sağlık sonra sağlık ocağı. Çoluk çocuk, yaşlı, genç herkes burada nefes alıyor. Erzurum gibi ağır kışın yaşandığı, yeşilin az olduğu kentte burası bizim oksijen alanımız. Burada oturup sabahlarız ama bir iş makinesi sokmayız. Bir yaprak koparılmasına izin vermeyeceğiz. Burayı da Gezi Parkına mı benzetmek istiyorlar? Başbakanın çevreye karşı duyarlı olduğunu biliyoruz. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Ağaçlar, park sağlıktır. Bu bize yeter. Sağlık ocağına karşı değiliz ama bu civarda çok boş alanlar var. Parkımıza dokunulmasın."

Parka sağlık ocağı yapılamaz

Emekli memur Ziyattin Ayvacık da 28 yıldır aynı semtte oturduğunu anlatarak "Apartmanların ortasında yıllardır vatandaşın nefes aldığı parka sağlık ocağı yapılamaz. Herkes paralı parklara gidemiyor. Belediyeler park yaparken, bizde ağaçları kesip atacaklar. Buna bir anlam veremiyoruz" dedi.

İmar değişikliği

Palandöken Belediyesi yetkilileri, parkın daha önceki dönemde Sağlık Bakanlığı'na verildiğini ve imar değişikliği yapıldığını söyledi. Yetkililer çok sayıda vatandaşın talep etmesi üzerine sağlık ocağını yapılmasına karar verildiğini ileri sürdü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/parka-saglik-ocagina-tepki_111535.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!