Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Merkez Park’a Bina Dikmeyin!"

TMMOB Adana İKK Sekreteri Nazım Biçer, belediye meclis üyelerine “Gençlik Merkezi’nin Merkez Park’ta yapılmasını onaylamayın, Merkez Park’ta yapılaşmaya izin vermeyin” çağrısında bulundu.

yapi.com.tr
"Merkez Park’a Bina Dikmeyin!"

Park içinde 28 bin 749 metrekarelik alana tesis yapılmak istendiğini dile getiren Biçer, Seyhan Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edilen projenin Adana Büyükşehir Belediyesi komisyonunda da oy çokluğuyla onaylandığını ve Büyükşehir Belediye Meclisinde karara bağlanması aşamasına getirildiğini hatırlattı.

Evrensel'in haberine göre, Biçer, “Anlaşılan o ki, Adana Şehir merkezinde Reşatbey Mahallesi’nde 5 Ocak Stadyum alanı için yükseklik sınırı olmayan konut ve ticaret merkezi yapımını içeren, şehir plancılığından, kent bilincinden, bi-limsellikten, Adana’nın yararını düşünmekten nasibini almamış planlarla başlayan süreç devam ediyor. Bu alanda yer alan 5 Ocak Stadyumu, Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi yıkılarak yerlerine AVM ve konutların yükseltilmesi hesaplanırken, yıkılacak olan Gençlik Merkezine yeni yer olarak Merkez Park’taki yeşil alanlara göz dikiliyor” diye konuştu.

Yeşil alanları Adanalılar'a bırakın!

Seyhan havzasında yapılaşma yaratacak bu kararın telafisi imkansız imar bozukluklarına neden olacağına dikkat çeken Biçer, estetik değerlerden yoksun, bilimsel, bütüncül planlamalardan uzak anlayışlarla kamusal alanların yok edildiğini ifade etti.

“Kentin bugününde ve geleceğinde geri dönüşü imkansız yıkımlara yol açan kararlara karşı çıkmak, kentini, insanları seven, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak isteyen her bireyin, her kurumun boynunun borcudur. Taksim Gezi Parkı ile başlayan süreçte gördük; yanlışa hep birlikte, kararlılıkla karşı çıkarsak ancak yaşam alanlarımızı koruyabiliriz” diyen Biçer, Adanalıların yaşam kalitesini yükseltecek yaşam alanlarına sahip olması için çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.

ETİKETLER: Adana merkez park
http://www.yapi.com.tr/haberler/merkez-parka-bina-dikmeyin_111348.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!