Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Prysmian Group Yanmaz Kablonun Önemini Masaya Yatıracak

Enerji ve telekomünikasyon kabloları üreticisi Prysmian Group, 5 Haziran’da Ankara'da düzenleyeceği toplantıyla elektrik iletimi güvenliğinde yanmaz kablonun önemini masaya yatıracak. Yangınların başlıca nedeni olan kablolar, inşaat maliyetinin yüzde 1'inden az bir miktara karşılık geliyor.

yapi.com.tr
Prysmian Group Yanmaz Kablonun Önemini Masaya Yatıracak

Prysmian Group, ev, iş yeri, AVM gibi kapalı mekanlarda kalitesiz kablodan kaynaklanan yangınlara, 5 Haziran'da Ankara'da mini tatbikat da düzenleyeceği toplantı ile dikkat çekecek. 'Elektirik İletimi Güvenliğinde Yanmaz Kablonun Önemi' konulu toplantı, çok sayıda önemli projeye imza atan Oskar Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karagöz ev sahipliğinde gerçekleşecek. Toplantıda, elektrik iletimi güvenliğinde yanmaz kablonun önemi, yapılacak mini tatbikatlarla gösterilecek.

OsmanOsman KaragözYaşanan iş kazaları sebebi ile gözlerin güvenlik önlemlerine çevrildiği bu günlerde inşaat malzeme tercihlerindeki kalitenin de öneminin gitgide arttığını ifade eden Oskar Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karagöz, inşaat maliyetinin yüzde birinden az olan kabloda kaliteye dikkat edilmesi durumunda elektrik tesisatı kaynaklı yangınları tamamen önlemenin mümkün olduğunu kaydetti. Karagöz, “Türkiye iş güvenliği anlamında oldukça sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Soma’da yaşanan elim kaza tüm sektörlerin iş güvenliği konusuna daha fazla hassasiyet göstermesi gerektiğini acı bir şekilde ortaya koydu. İnşaatlarda en fazla önem verilmesi gereken konulardan biri de yanmaz kablo kullanımı olmalı.  Oskar Elektrik Genel Merkezi’nde 5 Haziran Perşembe günü düzenleyeceğimiz tanıtım toplantısında da elektrik iletimi güvenliğinde yanmaz kablo kullanımının neden bu kadar önemli olduğunu katılımcılarla paylaşacağız” dedi.


Toplantıda inşaat sektörünün en önemli temsilcilerinin de bulunacağını vurgulayan Karagöz, Prysmian Group üretimi kabloların performans test sonuçları verilerinin de açıklanacağını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/prysmian-group-yanmaz-kablonun-onemini-masaya-yatiracak_120792.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!