Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

'Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir' Girişiminin 3. Aşaması Başladı

Prysmian Group Türkiye, daha güvenli, yüksek performanslı ve maliyette avantaj sağlayacak çözümlerin tercih edilmesi amacıyla 2012 yılında başlattığı ve Türk kablo sektörünün en geniş kapsamlı eğitim ve bilinçlendirme projesi olan 'Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…' girişiminin 3. aşamasını hayata geçiriyor.

yapi.com.tr
'Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir' Girişiminin 3. Aşaması Başladı

'Prysmian Performans Testi' ile desteklediği 'Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…' girişimini tüm Türkiye’ye duyurmayı hedefleyen Prysmian Group Türkiye; projenin 3. aşama lansmanını 24 Mayıs Cumartesi günü Kapadokya’da düzenlenen 'A-Takımı Yetkili Satıcıları toplantısı'nda gerçekleştirdi. 1. ve 2. aşama çalışmaları kapsamında, 2012 yılından bu yana 2 ülkede toplam 23 seminerde bin 430’dan fazla kişiye ulaşılan bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları; 3. aşama kapsamında bir kez daha Adana, İzmir, Ankara ve Bursa’yı kapsayan birçok farklı şehirde düzenlenecek.

“Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir...” girişiminin 1. ve 2. aşamaları kapsamında Prysmian Group Türkiye, 2 ülkede düzenlediği 23 seminere ek olarak 140’tan fazla satış noktasında iletişim çalışmalarını ve şantiye ziyaretlerini sürdürdü. Prysmian Group Türkiye, girişimin sektöre sunulduğu çalışmaları kapsamında kendi çalışanları da dahil olmak üzere farklı kitlelere eğitimlerini sürdürdü. Girişimin 2. aşamasında sektöre bir yenilik daha getiren şirket,  www.prysmianperformanstesti.com web sitesinde ve akıllı telefonlarda erişilebilir olan Kablomatik™ uygulaması ile kablo hesaplamalarının pratik ve kolay bir şekilde yapılmasının yanı sıra doğru kablonun tercih edilmesine de imkan tanıdı.

Darbe ve gerilim altında yanma testiKabloların alev altındaki performansını ölçen testler geliştirilirken, sahadaki talepleri karşılaması amacıyla kullanım kolaylığı sunan yenilikler ve maliyet düşürmeyi amaçlayan ekonomik avantajlar, 3. aşamanın  da önemli unsurları arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda 'Prysmian Performans Testi' ile desteklenen girişimin 1. aşamasında 2 bin 645 olan test sayısı; 3. aşamada 6 bin 288’e ulaştı. Kabloları güvenlik, yüksek performans ve kullanım kolaylığı ile son maliyette sağladığı avantajlar açısından değerlendiren bir test olan Prysmian Performans Testi kapsamında, 5 farklı test tipi yer alıyor: Geometrik Testler, Elektriksel Testler, Mekanik Testler, Performans Testleri ve İşlevsellik Testleri.

AşırıAşırı ısınma testi1. ve 2. aşama kapsamında yapılan 'Duman Yoğunluğu Testi', 'Sıyrılabilirlik Testi' ve 'Gerilim Altında Yanma Testi'ne ilave olarak, 3. aşamada yapılan yenilikler çerçevesinde, panolarda aşırı ısınma sonucunda ortaya çıkabilecek yangınlara dikkat çeken 'Aşırı Isınma Testi', yangın anında darbe ve su etkisi altında kabloların performansını sürdürmesini gösteren 'Darbe ve Gerilim Altında Yanma Testi', boru içinden döşenen kabloların kayganlık özelliğini ön plana çıkaran 'Çekme Kuvveti Testi' ve 'Kayganlık Testi' bulunuyor. Gerçekleştirilen seminerlerde, Prysmian Group Türkiye’nin Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen testler, simülasyon uygulamaları ve şantiyelerde montaj anında çekilen videolar katılımcılarla paylaşılırken kabloların hayatımızdaki önemine bir kez daha vurgu yapılıyor.

Prysmian Group Türkiye’nin, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir...” girişimi 3. aşaması ve “Prysmian Performans Testi”  ile ilgili çalışmalar; seminerler, saha aktiviteleri, şantiye ziyaretleri ve 360 derece iletişim  çalışmalarıyla 2014 yılı boyunca devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dikkat-her-kablo-ayni-degildir-girisiminin-3-asamasi-basladi_121253.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!