Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi için 2,2 Milyarlık İhale

Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’nin inşaatı için, şirketlere 2 milyar 200 milyon TL daha verilecek. Toplam maliyet 2 milyar 600 milyonu geçmiş durumda.

yapi.com.tr
Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi için 2,2 Milyarlık İhale

Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi'nin ikinci etap inşaatları için 30 Mart'ta ihale yapıldı. 21/B usulüyle, sadece davet edilen şirketler arasında yapılan ihale sonucunda sözleşme 9 Mayıs'ta imzalandı. Sözleşmenin bedeli ise 2 milyar 200 milyon TL.

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine göre; projenin 24 Eylül 2023'te tamamlanması bekleniyor. İhaleyi kazanan ortak şirketler ise MBD İnşaat ve Pekerler İnşaat şirketleri.

Erdoğan'ın katılımıyla temel atma töreni yapılmıştı
Marmara Üniversitesi ile Milli Savunma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve TOKİ arasında 11 Nisan 2016'da protokol imzalanmış ve İstanbul Maltepe'deki bu arazi üniversite rektörlüğüne tahsis edilmişti. TOKİ tarafından ihalesi yapılan bu alanda temel atma töreni 29 Kasım 2019'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilmişti.

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitenin tüm fakültelerini, 2023 yılında inşaatı süren Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi'ne taşımayı hedeflediklerini söylemişti.

Toplam maliyete ulaşıldı
Külliye inşaatının toplam maliyeti, yatırım programında 2 milyar 615 milyon TL olarak gösterilmişti. İlk ihale önce iptal edilmiş, daha sonra 417 milyon TL'ye ihale edilmişti. Ocak ayında Abdi İpekçi Spor Salonu yerine yapılacak spor tesisi ise yine 21/B ‘pazarlık usulü' ile 1 milyar 550 milyon TL'ye ihale edildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/recep-tayyip-erdogan-kulliyesi-icin-2-2-milyarlik-ihale_190669.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!