Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sika Türkiye'nin İkinci Fabrika Yatırımı Mersin Tarsus'a

Yapı Kimyasalları sektörünün küresel oyuncularından İsviçre merkezli Sika, Türkiye'deki ikinci üretim tesisini Mersin-Tarsus'ta açtı. Üretim tesisi, hem iç pazar, hem de başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yurtdışı ihtiyacına da yanıt verecek.

yapi.com.tr
Sika Türkiye'nin İkinci Fabrika Yatırımı Mersin Tarsus'a

Mersin’in Tarsus ilçesinde devreye giren fabrika, yapı kimyasalları alanındaki boşluğu dolduracak. Ekonomisi ve büyüme oranlarıyla dikkat çeken bir bölgeye yapılan yatırım; sadece Güney ve Güneydoğu bölgesine değil, bütün iç pazara ve Ortadoğu pazarına da ürün sağlamış olacak.

“Güney ve Güneydoğu’ya inanıyoruz”

Tarsus’ta devreye alınan fabrikanın Sika Türkiye’nin ikinci fabrika yatırımı olduğunu belirten Sika Türkiye Genel Müdürü ve Orta Asya Bölge Müdürü Bora Yıldırım, “Yeni fabrikamız, Türkiye'nin güneyine ve Güneydoğu bölgesine hizmet vermek üzere konumlandırıldı. Son dönemde yaşanılan çeşitli olumsuzluklara rağmen, tereddüt etmeden yeni fabrikamızı hayata geçirdik. Türkiye'nin Güney ve Güneydoğusundaki pazarın geleceğine çok inanıyoruz. Bu bölgedeki müşterilerimize hem daha yakın olmak, hem de sunduğumuz kalite, hizmet ve servis hızımızı daha da arttırmak üzere bu bölgeyi seçtik” dedi.

Yıllık 180 bin ton kapasite

Devreye aldıkları fabrikanın, iç pazarın ana hedef olması ile birlikte aynı zamanda Ortadoğu ülkelerine de ürün sunacağını belirten Yıldırım, “Sika Türkiye’nin bu yatırımı yapmış olması Türkiye’nin güçlü ekonomisine olan güvenin bir göstergesi ve Türkiye’de hedeflediğimiz büyüme stratejisinin de güçlü bir kanıtıdır. Tarsus’ta devreye alınan fabrikamız, yüksek teknolojik özellikleri ve otomasyon ağırlıklı sistemi ile yıllık 180 bin ton üretim kapasitesine sahip” diye konuştu.

Beton katkıları, seramik yapıştırıcıları, beton zemin yüzey sertleştiricileri, yapısal tamir harçları gibi toz ve likit ürünlerin  üretileceği Tarsus Fabrikası ile birlikte Sika’nın yeni yatırımlarla Türkiye’de üretmeye ve büyümeye devem edeceğini vurgulayan Yıldırım, teknoloji ve otomasyona çok önem verdiklerini ve bu vizyonda üretim yaptıklarını; hatta Tarsus Fabrikası’ndaki üretimi, İstanbul merkez fabrikadan tek tuşla bile kontrol edebildiklerini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sika-turkiyenin-ikinci-fabrika-yatirimi-mersin-tarsusa_125878.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!